Özel Kahta İlkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören öğrenciler velileri ile beraber 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kahta merkezde yürüyüş düzenledi.
Kahta'da Engelliler  Unutulmadı

Kahta da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle  farkındalık yürüyüşü düzenlendi  Kahta  İlkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlediği programa öğrenci velileri lçe Milli Eğitim Şube  Müdürü İsmail Öner Kahta Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Murat Ardıç Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ebubekir Akbaş ve vatandaşlar katıldı.

Program Kahta Yüzyıl Parkı önünde  engelli öğrenci velileri adına Erdal Korkut  tarafından yapılan basın açıklaması ile başladı basın açıklamasından sonra program katılımcıların Kahta Yüzyıl Parkından başlayarak, Hürriyet polis karakolu önünde bitirdikleri kortej yürüyüşü ile sona erdi. Kahta İlkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi müdürü Burak Boztepe katılımcılara programa katıldıkları için teşekkür etti. 

Özel Kahta  İlkem Özel Eğitim ve  Rehabilitasyon merkezinde  eğitim gören öğrenciler  velileri  ile beraber  3 Aralık Dünya Engelliler  Günü  münasebetiyle  Kahta  merkezde  yürüyüş düzenledi.

Kahta  100. Yol parkında  bir  araya  gelen Engelliler  burada   günün anlam ve  önemine binaen  çeşitli etkinliler  düzenlediler.

Veliler  adına Erdal Korkut  konuşma  yaptı.

‘’Kıymetli katılımcılar sevgili aileler Sevgili dostlar

Siz hiç tekerlekli sandalyede oturup sevdiklerinize koşmayı denediniz mi

 Yada gözlerinizi bağlayıp sevdiklerinizi görmeyi, kulaklarınızı kapatıp sevdiklerinizi duymaya çalıştınız mı?

 Ellerinizi kollarınızı bağlayıp birinin size yardım etmesini beklemek nasıl olurdu hiç düşündünüz mü 

  İşte engelliler hayatlarının büyük bir kısmını bu şekilde yaşamak zorundalar bu etkinliğimizin toplumdaki engelli bireylerin sorunlarına bir hassasiyet oluşturması ve zorluklarla dolu hayatlarının kolaylaştırması yolunda hayırlı adımlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 Engellilerin hayata daha umutla bakabilmesi için devletin, sivil toplumun ve  hepimizin elinden gelen çabayı sarf etmesi büyük önem arz etmektedir

 Şunu unutmayalım ki hiçbir engelli bireyin bizim acımamıza ihtiyacı yok, onlara en büyük desteğimiz onları  toplumda bir birey olarak tanınmak ve hayatlarının kolaylaştırılması yolunda  engellerin kaldırılması olacaktır.

Dünya nüfusunun yüzde onu Türkiye Cumhuriyeti'nin de nüfusunun yüzde on ikisi engelli durumdadır özellikle engelli çocuklar yeterli ve sağlıklı bir eğitim ortamı bulamamakta bu şekilde aileler kendi kaderlerine terk edilmektedir

   Engelli bireylerin en büyük sorunu yeterli ve sağlıklı bir eğitim alamıyor olmalarıdır hepimizin her an engelli bir birey olma adayı olduğumuzu bilincinde olarak hareket etmenizi temenni ediyor hepinize Saygılar sevgiler selamlıyorum . Sağ olun.’’ 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-03 16:11 tarihinde yayınlandı. 2492 Defa okundu.