İlim Yayma Cemiyeti Kahta Şubesi ile Eğitimle Diriliş Derneği Kâhta Koçtepe Köyü (Hopak) civarında Kahta Orman Dairesinin eşgüdümünde fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.
Kahta'da 'Gelecek İçin Bir Umut Dik' Kampanyası

Fidan dikme etkinliğine eğitimciler, öğrenciler, esnaf, STK temsilcileri katılımda bulundu. Fidan dikmenin İslam medeniyetinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden İlim Yayma Cemiyeti Kahta Şube Başkanı Bilal Akgül şunları söyledi: ”Kıyamet bile kopsa elinde fidan dalı varsa onu dik” diyen bir medeniyetin müntesipleriyiz hamdolsun. Ağaca, çevreye, yeşile bu kadar önem veren bir dinin müntesipleri olarak Allah nasip ederse her sene böyle bir etkinlikte bulunma, bu çalışmayı geleneksel hale getirme niyetindeyiz.

Toplumun bu tür çalışmalara her tür desteği her zaman verdiğini görmenin şevklerini arttırdığını belirten Akgül, İlim Yayma Cemiyeti’nin kurulduğu günden beri bu ve benzeri çalışmaları önemsediğini, değer verdiğini belirterek şunları söyledi:” Emek veren, katılımda bulunan, organizeyi gerçekleştiren dostlara teşekkürü borç biliyoruz. Allah hepsinden razı olsun.”

 

Yaklaşık 50 kişilik  ekip  akşama  kadar  bin palamut çekirdeği, 200  palamut  ve çam fidanını  toprakla  buluşturdu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-11-09 11:48 tarihinde yayınlandı. 3982 Defa okundu.