Kahta Anadolu Lisesi'nde Dünyanın cenaze namazı kılınarak, iklim değişikliğine dikkat çekildi.
Kahta'da ilginç bir cenaze namazı

Okul bahçesinde düzenlenen, 'Küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine karşı yardımlaşarak ve sosyalleşerek bilinçleniyoruz, bilinçlendiriyoruz' projesi kapsamında hem dünyanın cenaze namazı kılındı hem de resim sergisi ve Afrika'da su kuyusu açmak için kermes düzenlendi. 

Okul bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından öğrenciler, küresel ısınma ve suyun önemi ile ilgili çizdikleri resimleri sergiledi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini gezerek öğrencilerden bilgi aldı. 

Düzenlenen etkinliğin amacına dikkat çeken Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Onur, "Bu proje ile toplumu küresel ısınma hakkında bilinçlendirmek ve dünyada artan su problemine dikkat çekmek istedik. Afrika'da (Kamerun) okulumuzun adını taşıyan bir su kuyusu açarak öğrencilere toplumsal yardımlaşma bilincinin kazandırılmasını hedefleniyoruz.

Ayrıca küresel ısınma, su problemi ve toplumsal yardımlaşma konusunda bilinçlenmeyi, toplumun her alanına yayabilmek, yardımlaşma, açlık ve susuzlukla mücadele eden toplumların yaşadıkları zorluklara dikkatleri yöneltmek istiyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimize empati yeteneğini kazandırmak, böylece dünyaya ve toplumlara karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz." diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen Okul Müdürü Mehmet Onur ve Proje Koordinatörü Abdullah Yılmaz, Mehmet Çağlın ile Proje Ortağı İyilik Der'e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-05-28 15:07 tarihinde yayınlandı. 1325 Defa okundu.