Kahta ilçesinde Belediye ekipleri corona virüse karşı önlem almak için kaldırım ile minibüs duraklarında yıkama ve dezenfekte uygulaması başladı.
Kahta'da koronavirüsten korunma tedbirleri

Corona  virüse karşı  tüm şehir içi taşımacılıkta  kullanılan araçlar  ve  her gün özel kıyafetli personel tarafından düzenli olarak  dezenfekte yapılarak  temizlik yapılırken, minibüs durakları ve  kalabalığın yüksek  olduğu  tüm kaldırımlar    belediye ekipleri tarafından detaylı temizlik işlemlerinin ardından ilaçlarla dezenfekte edilerek  mikrop öldürücü  karışımlar  ile  sabunlu  su ile  yıkandı.

 

Temizlik ekipleri,  Mustafa Kemal  ve Recep Tayyip Erdoğan Caddesinde  tüm kaldırımlar önce yıkandı sonra da  durak alanları, panolar ve  parklarda  ki oturma alanları dezenfekte edildi.

Konu ile  ilgili açıklama yapan Kahta Belediye  Başkanı İbrahim Yusuf  Turanlı, tüm belediye  ekiplerinin 7-24 saat  aralıksız  hizmet verdiğini, gece  sabaha  kadar  temizlik  işlemlerin ve dezenfektenin devam ettiğini, mikropların yayılmasını  önlemek için  ne gerekiyorsa tüm  işlemlerin yapılarak  hijyen ve  temiz  bir  ilçe için çalışmaların  devam ettiğini belirtti.

 Vatandaş  belediyenin bu çalışmasından  gayet memnun olduğunu  dile  getirdi.

Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-15 15:24 tarihinde yayınlandı. 3853 Defa okundu.