İHH Kahta İnsani Yardım Derneği Kahta'da; "Kahtam Şimdi Dayanışma Vakti" adlı yardım kampanyası başlattıklarını belirtti.
Kahtam Şimdi Dayanışma Vakti

İHH Kahta  İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Güllü ORMAN , yaptığı açıklamada, Turkiye'de çeşitli kampanyalar başladığını  , özelde Kahta'da ise  ; "Kahtam Şimdi Dayanışma Vakti" adlı yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. Bu anlamda özellikle, yetim ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çalıştıklarını ifade eden Orman , şunları kaydetti:" Kahta  Vefa Sosyal Destek Grubu  Stk  temsilciligini Kahta IHH ve Kahta TÜGVA  yapmaktadır.

Kahta vefa sosyal destek grubu   üzerinden başvurularını yaparak bizlere verilen listeler doğrultusunda yardımlarımızı yapacağız. İHH, 30 yıldır dünyada 135 ülke ve Türkiye'de ciddi yardımlar yapmaktadır.

Bu süreç ile beraber çok acil bölgeler dışındaki yardımlarımızı ülkemize kaydırdık. Önce kendi çevremizden başlayarak ihtiyaç sahibi kişilere ulaşalım.

Kahta IHH olarak biz de onların yanında olacağız. Bu kampanya ramazan ayına kadar devam edecek.Kahtamızın bütün hayır severlerini, Kahtamizin  iş  insanlarını,  Stk' larını , kanaat önderlerini,  siyasetçilerini  , kampanyamıza  destek olmaya,  davet ediyoruz.

Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın bir ihtiyacı varsa bizlere ulaşsın. "Orman , şu anda 100 kumanya hazırladıklarını ve bu paketleri yetim, işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacaklarını belirterek hedeflerinin ilk etapta  500 aile daha sonra 500 aile olmak üzere  toplam  1000 aileye  ulaşmak olduğunu sözlerine ekledi..

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-04-06 12:11 tarihinde yayınlandı. 3170 Defa okundu.