Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Kâhta merkezde faaliyet gösteren Kommagene Hoteli ziyaret ederek hotel sahibi İrfan Çetinkaya ile turizmle alakalı istişare etti.
KAYMAKAM KOÇ: TURİZMİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

Kaymakam Abdil Koç Kahta turizminin son dönemlerde ivme yakaladığını belirterek; "Kahta, tarih ve kültür turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biridir; turizmi daha da güçlendireceğiz" dedi.
Kaymakam Abdil Koç, Kâhta merkezde faaliyet gösteren Kommagene Hoteli ziyaret ederek hotel sahibi İrfan Çetinkaya ile turizmle alakalı istişare etti.
Pandemi olmasına rağmen Kahta'ya yerli ve yabancı on binlerce misafirin gelmeye devam ettiğini belirten Kaymakam Abdil Koç; "Kahta, tarih ve kültür turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biridir. Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Arsemia ve diğer muhtelif turizm lokasyonlarımız yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bu ilgiye mukabil hem sürdürülebilir bir turizm modeli oluşturmak hem de ilçe ve ülke ekonomisine çeşitli kazanımlar sağlamak için el birliği ile çalışıyoruz ve böylece turizmi daha da güçlendireceğiz. Bu münasebetle ilçe turizmine katkı sunan tüm sektör çalışanlarına şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum" dedi.
Kaymakam daha sonra hotelde konaklayan yabancı misafirlerimizle sohbet ederek ilçemizin tarihi hakkında bilgi verdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-07-28 11:19 tarihinde yayınlandı. 3249 Defa okundu.