30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyonda, geçen yıl olduğu gibi, bu yılda Adıyaman’ın etsiz çiğköftesi ikram edildi.
Külliye’de  Adıyaman Çiğköftesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyonda, geçen yıl olduğu gibi, bu yılda Adıyaman’ın etsiz çiğköftesi ikram edildi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’nda Adıyaman’ın tanıtımını elden bırakmadı. Adıyaman’ın coğrafi işaret tesciline sahip etsiz çiğköftesini konuklara ikram eden Toprak, yöresel lezzetimizin tanıtımına büyük katkıda bulundu.

Görevlilerle birlikte konuklara çiğköfte ikramında bulunan Milletvekili Toprak, bu eşsiz lezzetin Adıyaman’ın olduğunu söyledi. Konuklar, çiğköfteyi çok beğendiklerini ifade ederek,  teşekkür ettiler.

Adıyaman’ın daha etkin tanıtımı ve turizm potansiyelinin artırılması konusunda gerekli her türlü adımı atacaklarını belirten Milletvekili Toprak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Sayın Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu önemli organizasyonda Adıyaman menşeli çiğköftemizi ikram etmekten son derece mutluluk duydum.” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-31 15:06 tarihinde yayınlandı. 1494 Defa okundu.