Kahta SYDV tarafından kabul edilen ‘Çocuğum rahat içim rahat’ projesi kapsamında sertifikalı çocuk bakım kursiyerlerine hediye dağıtıldı.
Kursiyerlere hediye dağıtıldı

Kahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kabul edilen ‘Çocuğum rahat içim rahat’ projesi kapsamında sertifikalı çocuk bakım kursiyerlerine hediye dağıtıldı. 
Kadınların mesleki beceri kazandırıp aile ekonomisine katkı sunmayı hedefleyen bu proje kapsamında yapılan programa İlçe Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, ilgili kurum temsilcileri ve kursiyerler katıldı. 
250 bin lira toplam maliyeti olan proje kapsamında bir mesleki eğitim merkez kursunun açılması, piknik, sinema ve konferans organizasyonu ile seksen bayanın evde çocuk bakımı eğitimi alarak meslek sahibi olması yer alıyor. 
Programda kısa bir konuşma yapan ilçe kaymakamımız; ‘Sosyal gelişmeye son derece önem veren bir devletimiz var ve bu noktada vatandaşlarımıza her türlü imkanı seferber ediyor. Bu proje kapsamında ailelerimizin ve toplumumuzun en önemli unsuru olan kadınlarımıza mesleki beceri kazandırmayı hedefledik. Bu amaca uygun olarak düzenlediğimiz kursla da önemli bir faaliyeti gerçekleştirdik. Ben kursiyerlerimize, bu önemli proje için emek ve mesai harcayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-28 10:50 tarihinde yayınlandı. 1423 Defa okundu.