Öcalan'ın çağrısı sonrası eylemini sonlandırdığını duyuran DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari milletvekili Leyla Güven de "Direnişimiz amacına ulaşmıştır" dedi.
Ölüm oruçları  sonlandırdı

Terör  örgütü  lideri  Öcalan'ın çağrısını, Çarşamba günü İmralı Adası'nda Öcalan'ı ziyaret eden avukatları iletti. Görüşmeden beş gün sonra İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna duyurulan mesajında Öcalan, 'eylemin amacına ulaştığını' söyledi. Öcalan'ın çağrısı sonrası eylemini sonlandırdığını duyuran DTK Eş Başkanı ve HDP Hakkari milletvekili Leyla Güven de "Direnişimiz amacına ulaşmıştır" dedi.

Avukatlar, yapılan görüşmelerin yeni bir 'müzakere süreci' anlamına gelmediğini, İstanbul seçimleriyle ilgili konuşma olmadığını, görüşmenin kritik aşamaya gelen açlık grevleri ve ölüm oruçlarıyla ilgili olduğunu belirttiler.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de İmralı Adası'nda gerçekleşen ikinci avukat görüşüyle ilgili bir açıklama yaparak başlayan görüşmelerin mahkemece verilen bir izin sürecinin sonucu olduğunu söylemiş, bu görüşmelerin yeni bir çözüm süreci ve İstanbul seçimleri ile ilgili olmadığını ifade etmişti.

Buna karşılık Terör  örgütü  lideri   Öcalan'ın verdiği mesajların 'tüm demokrasi güçlerine, Türkiye'nin her yelpazesindeki siyasi yapılarına ve devlete' yönelik olduğunu vurguladılar

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-26 15:33 tarihinde yayınlandı. 1373 Defa okundu.