Esnaf Osman Aşuk yaklaşan Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı” na aday olduğunu düzenlediği basın toplantısında kamuoyuna duyurdu.
Osman Aşuk Başkanlık Adaylığını Açıkladı

Osman Aşuk, yeni bir  yönetim ve şeffaf  bir anlayışı ilke edinerek Şimdi Değişim Zamanı diyerek  başkanlığını  açıklayarak şunları ifade etti.

              Basınımızın güzide mensupları ve sevgili arkadaşlar; öncelikle  hepinize hoş geldiniz diyor, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.    Tanımayanlar için kendimi tanıtmakla başlayayım. Ben Osman AŞUK. 10.10.1983 Kahta doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. İlk-Orta ve Lise eğitimimi Kahta’da tamamladım. Adıyaman Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Erken yaşlarda ticaretle tanıştım ve uzun yıllardır da Kahta’da esnaflık yapıyorum.

             19.01.2023 (Perşembe Günü) Tarihinde yapılacak olan   “Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifi Başkanlığı” na aday olduğumu açıklamak için burada toplandık. Bu gibi kooperatifler esnafımıza zor günlerinde can suyu olacak imkanları sunan önemli kuruluşlardır. Kooperatiflere üye olan tüm esnaflar aynı zamanda o kooperatiflerin birer ortaklarıdır. Bizlerde bunun bilincinde olarak, tüm ortaklarımızın haklarını daha iyi savunup şartlarını iyileştirmek adına ortağı olduğumuz kooperatifin yönetimine arkadaşlarımızla beraber talip olduk.

              Esnafımızın ekonomik zorluklarla mücadele ettiği bu dönemlerde devletimiz; Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnafımıza can suyu olacak uygun ödemeli krediler dağıtmaktadır. Böylece kepenk kapatmayla karşı karşıya gelen esnafımız işini sürdürebilir, işini büyütmek isteyen esnaflarımız ise işlerini daha da büyütebilirler. Bizlerin talip olduğu ise; devletimizin sunduğu bu imkanları esnafımıza aracısız, şeffaf ve adil bir şekilde sunmaktır.

             Mevcut başkan ve yönetimi 17-18 yıla yakın bir süredir bu görevi sürdürmektedirler. Uzun süreli yönetim ve biten heyecan maalesef esnafımıza olumsuz yansımaktadır. Bu durum 1500 e yakın üye esnafa sunulacak olanakların arttırılması ve Kahta’mızın gelişimi açısından ciddi bir engeldir. Esnaf bir şehrin kalbidir. Bu şehrin kalbinin düzgün işlemesi için ise bu gibi Kooperatiflerin geliştirilip bunlar üzerinden esnafımızın desteklenmesi gerekmektedir.

              Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri’nin yönetimlerinde filli olarak esnaflık yapan kişilerin olması, esnaflarımızla kurulacak empati açısından önemlidir. Aynı zamanda bu yönetimlerde yer alan üyelerin çevresi ile iyi ilişkiler kuran, iletişim problemi yaşamayan, çözüm odaklı, yeniliğe açık, adil ve hakkaniyetten taviz vermeyen insanların olması gerekiyor. Beraber yol yürüyeceğimiz tüm arkadaşlarımızın bu kriterlere uygun olması vazgeçilmez kuralımızdır.

               Bizim anlayışımızda kimse karşımızda el ovuşturmayacak, devletimizin esnafımıza sunduğu destek kredilerini ihtiyacı olan herkes aracısız ve adil bir şekilde kullanacaktır. Tüm yol arkadaşlarım adına şu sözü veriyorum: Bizler, ailelerimiz ve tüm akrabalarımız dahil olmak üzere hiç kimse ayrıcalıklı olmayacak. Hiçbirimizin hiçbir üyemizden en ufak bir farkı olmayacak.  Daha önce de dediğim gibi bu kooperatiflerin tüm üyeleri aynı zamanda bu kooperatiflerin ortaklarıdır. Ben ve arkadaşlarım da tüm ortaklarımızla  beraber bir aile samimiyeti içerisinde, bu aileyi daha da geliştirerek demokratik bir seçim süreci geçirmek istiyoruz. Kendime ve yol arkadaşlarıma güveniyorum.  Siz sevgili üyelerimizin ve tüm Kahta halkının desteğini ekibim adına talep ediyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere tüm Kahta halkı için güzel bir seçim süreci olmasını ve sonucun şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI” diyerek saygılar sunuyorum.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-12-25 13:20 tarihinde yayınlandı. 2344 Defa okundu.