Adıyaman'da, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu üyeleri, pankart ve dövizlerle Amerika ve İsrail tarafından açıklanan tek taraflı çözüm planına tepki gösterdi.
Terör Devletleri ABD ve İsrail'e Tepki

Demokrasi Parkı önünde toplanan Kahta'dan da  cok katılımın olduğu Adıyaman geneli STK  üyelerinden oluşan 130 kişi ellerinde pankart ve dövizlerle Amerika ve İsrail tarafından açıklanan tek taraflı çözüm planına tepki gösterdi.

Toplanan TSK temsilcileri adına açıklamada bulunan Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı ve Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, dün gece yapılan toplantı sonrasında, dünyanın sömürgeci ve emperyalist gücü ABD’nin Başkanı Donald Trump ve işgalci terörist İsrail’in Başbakanı Netanyahu, yüzyılın barış planı adıyla "Yüzyılın Utanç Planını" açıkladığını anımsattı.

Deniz, bu sözde anlaşma ile kendi ülkelerinin iç siyasetinde batağa girmiş olan bu iki meczup liderin, tarihin en aptal manevrası ile skandallarına bir yenisini daha eklediklerini vurgulayarak, "Sözde anlaşmanın tanıtıldığı toplantıda yer alan Umman, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ise bu tarihi ihaneti, bir ömür sırtlarında taşıyacaklardır. Bu sözde plan “Yüzyılın Anlaşması” değil, “Yüzyılın Dayatması”dır. Filistin'i Siyonizm’e peşkeş çekme planıdır,  işgali meşrulaştırma ve Filistin halkının iradesini yok sayma planıdır, Melun siyonizmin Kudüs'ü Selahattin'in torunlarından geri alma planıdır" ifadelerini kullanan Deniz, "hem terör devleti İsrail ve kuklası ABD’nin, hem katil Netenyahu ve erketesi Trump’ın Filistin’i işgal planı; diplomatik açıdan palavra; bizim açımızdan sadece bir paçavradan ibarettir. Filistin’in bağımsızlığı ve özgürlüğü, hem insanlık, hem de ortak paydası Müslümanlık olanlar açısından da, insanlık onuru sınavıdır. Bu planı asla tanımayacak, Filistin/Kudüs özgür olana dek hep haykırmaya devam edeceğiz."diye ifade etti.

İnanç ve umutla özgür bir Filistin ve Kudüs var edene dek haykıracaklarını, ister manevi ister maddi her türlü baskıya, dayatmaya karşı en güçlü direnişi göstereceklerini vurgulayan Ali Deniz, " Elbette, Kudüs’ün sahibi de varisi de bellidir. Kudüs’ün sahibi de işgalcisi de bellidir. Filistin topraklarında egemenlik hakkı olan devlet de bellidir. Bizim için Filistin teslim olmamaktır. Filistin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ve azmidir. Filistin, emperyalist kurgulara direnme iradesidir. Filistin Kudüs'tür, Kudüs siyonist İsrail’in değil; Filistin’in başkentidir" dedi.

--"DÜNYA SAVAŞI BAŞLATILMAK İSTENİYOR"

Ali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne ABD’nin Filistin konusunda ses çıkarma hakkı ne de Trump’ın Kudüs’e dair söz söyleyecek aklı vardır. Yüzyılın anlaşması kumpası; umarız Filistin’den İsrail’i, İslam coğrafyasından ABD’yi def edecek bir başlangıç olur. Yüzyılın anlaşması palavrası tam bir Siyonist işgal kalkışmasıdır. Siyonist güçler ve onların oyunlarına ram olmuş köleler,  Ortadoğu ve Filistin üzerinden insanlığı, barışı ve dünyanın huzurunu hedef alan bir dünya savaşını başlatmak istiyor. Dolayısıyla insanlık için, kapitalizme ve siyonizme karşı direniş, medeniyet coğrafyamız ve inanç paydaşlarımız için iman; insanlık için onur mücadelesidir.

-"SÖZDE PLAN, YÜZYILIN DAYATMASI'DIR"

Kudüs'e yönelik ABD ve işgalci, istilacı, terörist İsrail tarafından izlenen politikalar ve adım adım işgale yönelik sergilenen maksatlı hareketler, asla kabul edilemez. Ümmet olarak buna direnmek bir anlamda varlık nedenimizdir. Mazlum Filistin halkının ve Kudüs'ün sonuna kadar yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.Filistin halkının reddettiği bir taslak “Yüzyılın Anlaşması” değil, olsa olsa yüzyılın dayatması olur.Bütün dünyayı Filistin’e dayatılan bu “anlaşmayı (!)” reddetmeye çağırıyoruz.

-"DİRİLİŞE VE DİRENİŞE KATKIYI ONUR SAYIYORUZ"

Bugün burada tepki için bir araya gelen ve irade beyanında bulunan Müslümanlar olarak, Filistin’in iradesini esas almayan dayatmaları yok sayıyoruz. Dirilişe ve direnişe katkıyı onur sayıyor; Filistin ve Kudüs konusunda hassas olan; antisiyonist, antiemperyalist herkesi tepki koymaya davet ediyoruz. Biz, emperyalizme karşı adil bir düzen için Filistin’i savunuyoruz. Biz, insanlık için Kudüs’ü, Kudüs için insanlığı savunuyoruz. Çünkü biz adalet tasavvurumuzu Hz. Ömer'den, zalimlere karşı mücadele etme azmi ve cesaretimizi Selahattin-i Eyyübi'den aldık.  Bizim, insanlığa sunduğumuz huzur ve barış telakkimiz var, Onun için diyoruz ki, Selam olsun özgür Kudüs’e, Selam olsun Filistin’e ve Filistin Devleti’ne, Selam olsun Filistin davasına omuz verenlere. selam olsun intifadanın yiğit çocuklarına, selam olsun Kudüs'ün yılmaz dava erlerine, selam olsun şeyh Ahmet Yasin'e. Ey İsrail ve ABD, ey emperyalist uşaklar, siyonizmin kölesi işbirlikçi krallar!  Şunu iyi bilin ve belleyin ki, komutanı Hz. Muhammet olan bir ümmet, asla boyun eğmeyecektir. Direniş ve haykırışımız İsrail ve emperyalizm yok olana dek sürecektir."

Yapılan açıklamanın ardından toplanan STK temsilcileri dağıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-30 00:11 tarihinde yayınlandı. 1896 Defa okundu.