Koop-İş Sendikası Kahta Temsilcisi Mustafa Toprak yayınladığı mesajla 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.
Toprak'ın 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

Koop-İş Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası Kahta İlçe Temsilcisi Mustafa Toprak, yayınladığı mesajda şu ifadelere  yer verdi:

Bugün 1 Mayıs… Evine ekmek götürmek için üretenlerin, alın teri dökenlerin, insanca yaşam ve çalışma şartlarını sağlama mücadelesini verenlerin bayramı... Yaşadığımız bu zor günlerde, halkımızın sağlığını korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak için, son derece zor şartlar altında canları pahasına çalışan kahraman emekçilerin, işçilerin bayramı... Bugün; mağazalarda, ofislerde, fabrikalarda, madenlerde, tarlalarda hayatını kazanan, geleceği üreten işçilerin, emekçilerin bayramı.

Bu yıl, Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle, 1 Mayıs'ı meydanlarda omuz omuza kutlama olanağını ne yazık ki bulamadık.

Yaşadığımız bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, kenetlenerek geride bırakacağımıza, hep birlikte omuz omuza güzel ve güneşli günler göreceğimize yürekten inanıyoruz. Salgının, eşitsizliklerin üstesinden gelindiği, işçi hak ve özgürlüklerinin daha çok  hak ettiği değeri gördüğü bir gelecek umuduyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyoruz.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-05-01 14:17 tarihinde yayınlandı. 1431 Defa okundu.