Kahta Belediye başkanı İbrahim Yusuf Turanlı seçim öncesi söz verdiği yavuz selim mahallesindeki park proje çalışmalarına başladı.
Turanlı Çalışmaları Yerinde İnceledi

 Başkan Turanlı, Gerçekleştirdiği  çalışmalar ile ilçe merkezine ve mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor.Yavuz Selim Mahallesinde  yerleşimin yoğunlaştığı  en  büyük park alanın ilgili birimler tarafından mimarisi tamamlandı.Parkın üst yapı çalışmaları başladı. Mahalle sakinleri için yeni bir dinlenme ve oyun alanı oluşturuluyor.Yapımı Yeni başlanan park içerisinde çocuklar için farklı oyun alanları tasarlanırken yetişkinler için spor ve dinlenme alanları yer alacak.

İlçeye yeni parklar kazandıran Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Yavuz Selim Mahallesinde 3355 metre kare alan üzerine yapılacak yeni parkın içerisinde; Muhtar evi, oturma alanları,çocuk oyun alanı, fitness spor aletleri, yeşil alanlar  ve yürüyüş yolu  yapılacak. Başkan Turanlı, Yavuz Selim Mahalle sakinlerinin ihtiyacı olan park sıkıntısını belirterek mahallemize dinlenme ve yeşil alanlar kazandırarak özellikle çocukların doyasıya eğlenecekleri oyun alanlarının sayısını arttırmaya özen gösterdiklerini kaydetti. Turanlı, yeni parkın tamamlanmasının ardından mahalle sakinlerinin aileleri ile birlikte vakit geçirebileceği bir alana daha kavuşacaklarını söyledi. Yapılacak parkın mahalle sakinlerine hayırlı olmasını  ve ilçe genelinde park sıkıntısı olan mahallerimize parklar kazandırmaya devam edeceğini  belirtti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-07 10:33 tarihinde yayınlandı. 2241 Defa okundu.