Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, ahta Belediye Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Turanlı Hayvan Barınağını İnceledi

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, İlçemizde devam eden Yoğun Kar tipi ve dondurucu soğukların yaşandığı bu zorlu kış günlerinde Kahta Belediye Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada; 

Yoğun Kar tipi ve dondurucu soğukların yaşandığı bu zorlu kış günlerinde hayatı olumsuz yönde etkilendiği Kahta ilçemizde Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezimizde tedavi edilen sokak hayvanlarını ziyaret edip. Beslenme ve tedavileri hakkında bilgi aldık. Yaban hayvanları için belirli bölgelere yem bırakılması için veteriner hekimimiz kontrolünde görevli personelimize gerekli talimatları verdik. Tüm Hemşerilerimizin Sokaktaki hayvanlar için artan yemeklerini çöp konteynerlerin yanına bırakmaları halinde gerek sokak hayvanların beslenmeleri  gerekse ekiplerimiz tarafından hayvan barınağına götürüleceğini belirtti.

Başkan Turanlı ; "Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklar. Onlar bizim can dostlarımız ve onların canı da bize emanet. Hayvanları koruma altına almak, hayvanlarla ilgili çalışmalar yapmak, hayvanların daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak bizim için çok önemli. Çünkü bu tür çalışmalar kutsal ve değerli çalışmalar" dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-18 12:07 tarihinde yayınlandı. 1723 Defa okundu.