Türk Diyanet Vakıf-Sen Adıyaman Temsilcisi Ramazan Polat Ezan okunduğu sırada ıslık çalarak saygısızlık eden grup ile ilgili Basın Açıklaması yaparak olayı kınadı.
Türk Diyanet Vakıf-Sen Açıklaması

K I N A M A

Sözde 8 mart dünya kadınlar günü savunucuları...   Anlaşılan o ki, kendi kin ve  nefretlerini kusmaları için bir maske ile halkın huzuruna çıkıp, hele kadınların çoğunlukta olduğu, duyguların üst seviyelere çıkabeleceği 8 mart kadınlar günü bahane edilerek bir araya gelip Taksimde Ezan okununca, bastırmak için bir direniş göstermek. Kirli işbirlikçilerine bağımlılıklarını ifade etmektir.

Akıllarınca Islıkla, Bağırmayla eski bilindik senaryolarla Ebu cehil ve ehlinin yaptığı gibi, Ezan'ın sesini bastırmaya, EZANI protesto etmeye kalkıp terör olaylarına çanak tutmayı birinci sırada akla getirmektedir.  Bu davranışla Milletin dini ve milli duygularıyla alay edip, Milletin değerlerine düşmanca tavır almaktır. Yapılan bu densizlik özür ile telafisi mümkün değildir. Halkın %99'u müslüman olan Türkiye  Cumhuriyeti devleti içerisinde yaşayıp, Ama Ezan okununca;  anırmak, bağırmak, ıslık çakmak ve alkışla ses çıkarmak sadece ezana karşı olmakla yetinmeyip gayrı müslümlere yularını kaptırmış denilebilek kadar şaşkınlıktır. Aslında böyle düşünenlerin Dünya coğrafyasında yerleri bellidir. Ve onlar sürekli Müslümanlara saldırıyor belkide üzerlerine kurşun atıyor bomba yağmuruna tutuyorlardır. Bu tip lerin yeri ve yurdu yoktur. 

Allah bunlara fırsat  vermesin. Yoksa Kurtuluş savaşında düşmanın yapamadığını yapıp, önce Ozanları susturup Allah muhafaza, sonra Ezanı susturmaya ve bayrağı indirmeye kalkarlar. Sözde kadın haklarını savunmak için toplanmışlar. Ezana saygısı ve tahammülü olmayanların kadına ne kadar  saygısı olur bir düşünmek lazım. Bunlarınki üzüm yemek değil bağcıyı dövmektır. Müslümanım diyen her fert'in dini duyguları zedelenmiş ve incinmiştir. Sadece bu vatan toprakları üzerinde yaşayanlar değil, Vatanı ve bayrağı uğruna en kıymetli değerleri olan canlarını seve seve veren aziz Şehitlerimizin ruhu sızlamıştır.  Bu iğrenç yürüyüşle Ezanı protesto etmeyi hedefleyenleri Şiddetle kınıyor, Bir kez daha haykırıyorum. Ezanlar dinmez, bayrak inmez, Vatan bölünmez.

Ramazan POLAT 

Türk Diyanet Vakıf-sen 

Adıyaman İl temsilcisi

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-03-12 14:17 tarihinde yayınlandı. 1872 Defa okundu.