Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (ADOFF) üyeleri Adıyaman Fotoğraf Yolcuları üyeleri Adıyaman Yaban Hayvanları Derneği Gönüllüleri üyeleri kırsal alandaki yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
Yaban Hayvanlar için Doğaya Yem Bırakıldı

Adıyamanda, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri ile birlikte Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü (ADOFF) üyeleri Adiyaman Fotoğraf Yolcuları üyeleri,Adıyaman Sokak Hayvanları Gönüllüleri üyeleri kırsal alandaki yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri ile ADOFF Kulüp üyeleri ,Adiyaman Fotoğraf Yolcuları üyeleri,Adıyaman Sokak Hayvanları Gönüllüleri üyeleri  havaların soğuması ve bazı bölgelere kar yağışının ardından, kırsal alanda yaşamını sürdüren yaban hayvanlarının beslenmesine destek olmak için yem ve yiyecek götürdü.

      

Arazi araçlarıyla yüksek kesimlere çıkan üyeler, yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının, soğuklardan daha fazla etkilenmemesi ve ağır kış şartlarında kendi habitatlarında aç kalmaması hayvan çeşitliliğine göre yiyecek ve yemleme çalışması yaptı.

   

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri ve ADOFF üyeleri, Adıyaman Fotoğraf Yolcuları üyeleri, Adıyaman Sokak Hayvanları Gönüllüleri üyeleri yaban hayatının devam edebilmesi için yemleme çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-25 23:58 tarihinde yayınlandı. 3742 Defa okundu.