Sosyal medyada “Profil Resmini Değiştir” çağrısına yine sosyal medyada büyük destek geldi. Yüzlerce vatandaş bireysel sosyal medya hesaplarında profil resmini değiştirerek bu çağrıya kulak verdi ve daha fazla farkındalık oluşturuldu.
Yaşamak ve Yaşatmak İçin Evde  Kal

Çin’de ortaya çıkan ve küresel bir tehdide dönüşen korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın “Evde Kal” çağrısına “Adıyaman’dan büyük destek geldi.

 

Korona Virüsü tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken bu salgın karşısında alınabilecek önlemler arasında hayat kurtaracak kadar önemli ama bir o kadar da basit olan “Evde Kal” çağrısına Adıyaman’dan büyük destek geldi. Korona virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla bir farkındalık oluşturmak isteyen Sosyal Bilgiler öğretmeni Deniz Özger, 7’den 70’e herkesin kullandığı sosyal medya hesaplarında hazırladığı logo ile profil resimlerini değiştirerek büyük bir farkındalık oluşturmaya çalışılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan ÖZGER; “Ülkemiz için, ailemiz için, tüm sevdiklerimiz için herkesin bu duyarlılığı göstermesi gerekiyor. Her şeyin telafisi yapılır ama sağlığın telafisi olmaz. Bu nedenle sosyal medyada bir akım başlattık, hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı vardır, biz de en popüler iletişim aracı olan sosyal medya hesaplarında herkesi profil resmini değiştirmeye davet ettik, böylece hazırladığımız dikkat çekici logo ile daha çok farkındalık oluşturup, daha büyük bir kitleye ulaşmak istedik ve destek de gördük.  Hepimiz birbirimizin hayatından sorumluyuz, kimse bireysel davranmamalı düşüncesiyle sayın cumhurbaşkanımızın “Evde Kal” çağrısına destek vermek istedik.” diye belirtti.

Hazırlanan logoda evinde kalan vatandaşlarının öldürücü virüse yakalanmağı, virüs karşısında taşıyıcı rol üstlenmediği ve virüsü başkalarına bulaştırmadığı, evde kalarak büyüklere virüs bulaştırılamayacağı, kendimize virüs bulaştırıp hasta olmaktansa, çocuklarımızı hasta etmektense evde kalıp, bir birimizle vakit geçirmenin daha iyi olduğu “Hayat kurtarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı” ve “Evinde kal hayat kurtar” sloganlarıyla büyük bir anlam taşıyor.

Sosyal medyada “Profil Resmini Değiştir” çağrısına yine sosyal medyada büyük destek geldi. Yüzlerce vatandaş bireysel sosyal medya hesaplarında profil resmini değiştirerek bu çağrıya kulak verdi ve daha fazla farkındalık oluşturuldu. Bu çalışmanın tüm yurda yayılması bekleniliyor.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-26 14:26 tarihinde yayınlandı. 3860 Defa okundu.