Bu mecrada kaleme alacağımız yazıların hayırlara vesile olmasını diliyor bu fırsatı sundukları için KAHTA HABER ailesine şükranlarımı sunarım.
İlk Köşe Yazım, İlk Heyecan Velhasıl Herşey Aşktan

İsmim Muhammed Hüdayi ERBAKAN. Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji üniversitesinde islami ilimler fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim. Sadece okul hayatında geçmiyor talebelik kavramı. Varlığının başlangıcından bu yana hep hakikatin talebesi olarak kalacaktır insan, kabri mesken eyleyeceği güne kadar.                                                                                                                                 

Önümüzdeki haftalarda  İnşaallah AŞK MERAKIMIZ EZELDEN adlı eserimizin yayına girmesiyle beraber yeni bir döneme geçtiğimi belirtiyor kalbim bana. Bu mecrada kaleme alacağımız yazıların hayırlara vesile olmasını diliyor bu fırsatı sundukları için KAHTA HABER ailesine şükranlarımı sunarım.                                                                                      

OLMAZSA OLMAYACAKLARIMIZ KADAR MÜHİM DEĞİL, OLMAZSA DA OLACAKLARIMIZ!

 Siyasetinden sporuna, ekonomiden koronavirüse hemen her alanla hemdem olduğumuz gündelik hayatımızda olmazsa olacaklarımız kadar gündemde tutulmayan olmazsa olmayacaklarımızın hüznünü yaşıyorum açıkçası. İnsan olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz kalbimize seslenme işlevini dahi yitirdiğimiz günlük hayatta bilim adamlarına göre hemen her insanın psikolojik sorunlarının olması çok da şaşılacak bir durum değil.                                                                                                   

İşimiz kadar kulak kabartmadığımız ailemiz, siyaset kadar gündemimize koyamadığımız kalbimiz, olmazsa da olacaklarımıza verdiğimiz ilgi kadar olmazsa olmayacaklarımızı yitirişimizin sonucu olarak insanlığın içinde bulunduğu durum bu olayları anlatmak için en ideal portre.                    

Mesela saat sekizde açılan dükkanlar kapanışını saat akşam on’a dayıyorsa evde sorunlar kaçınılmaz olacaktır. Yarın planlanan futbol maçını gündemde tuttuğu kadar evlatlarının sadece kendinin değil; Rabbi’nin ve toplumun kendisine emanet olarak verildiğini gündeminde tutmamak  öyle sanıyorum ki insanın kendisine ve topluma en büyük zararı olacaktır.                                             

İlk yazımızı uzatmadan neticeye varırsak; bir insan olarak işimiz kadar eşimizi, aşımız kadar evladımızı, siyaset ve gündem kadar kalbimizi dinlemeye muhtacız/mecburuz.   

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-12-28 10:42 tarihinde yayınlandı. 1982 Defa okundu.