Hamd olsun Allah'a; selâm olsun,O'nun seçtiği (Peygamber) kullarına…Selam olsun, Site yönetmenim İSMAİL KAYA beye…Selam olsun, KAHTAHABER.COM Yazarlarına…Selam olsun SevgiliKAHTAHABER.COM okurlarına
Kahta Haber'e Teşekkürname

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd olsun Allah'a; selâm olsun,

O'nun seçtiği (Peygamber) kullarına…

Selam olsun, Site yönetmenim İSMAİL KAYA  beye…

Selam olsun, KAHTAHABER.COM Yazarlarına…

Selam olsun SevgiliKAHTAHABER.COM okurlarına …

Evvela en kalbi duygularımla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

KAHTAHABER.COM , 15 yılı aşkındır Bölgemize ve Kahta halkına hizmet vermektedir.

Sitemiz çok güçlü ve donanımlı bir kadro ile Kahta’ya yön uzun yıllardan beri verdiğine , bölgemizin sorunlarına çözüm bulmaya çalıştığına inanıyorum..

Niye mi? Çünkü ,

KAHTAHABER.COM bölgemiz insanlarına ilim rehberi olacağına, insanlarımızı aydınlatacağına , ileriyi görmeye imkan sağladığına ve sağlayacağına en içten duygularımla inanıyorum.

Peygamberimiz ( s.a.v. ) buyurmuş:

-İlim öğrenmek amelden kıymetlidir.(hatip)

-Nerde ilim varsa ,oradamüslümanlık vardır (S Enbiya)

-İlim cennete giden bir yol, gurbette arkadaş ,yalnızlıktasırdaş.İlim iki cihanda kurtuluş , düşmana karşı siperdir. İnsan için haya , gözler için ziyadır.

-En güzel hediye hikmetli bir sözü iyice anlayıp din kardeşine anlatmaktır.(Taberani)

-Bir saat ilim öğrenmek gece sabaha kadar ibadet etmekten kıymetlidir.Bir gün ilim öğrenmek , üç ay oruç tutmaktan kıymetlidir.( Ebu Nuaym)

-Hiç kimse cahillikle aziz, ilim ile de zelil olmaz. [Askeri]

 GAYEMİZ: Elbette gerçekleri ve hakikatları ehlinden öğrenmek ve öğretmektir…

Elbette usanmaz , kendini insan bilenler halka hizmetten…

Elbette Allah yardım ederse kuluna her iş girer yoluna…

Elbette dayanışma ruhu ile hareket ederek, birlik ve beraberliğini sağlayan toplumlar, giriştikleri her mücadelede sosyal, ekonomik, eğitim gibi her alanda başarıya ulaşmışlardır. Toplumsal dayanışma olmadan, birlik ve beraberlik sağlanmadan atılan adımlar en başta, başarılıymış gibi algılansa da o çemberin içersinde olması gerekenlerden bir kişi bile dışarda kalmışsa birlik sağlanamamış demektir.

Elbette Toplum düzeni, birlik ve beraberlikle sağlanır. Sevgili Peygamberimiz bir hadislerinde, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın toplum hayatı bakımından ne kadar önemli olduğunu, birliğin temin edilememesi halinde sosyal bünyede nasıl huzursuzluklar çıkacağını toplumu bir insan vücûduna benzeterek anlatmak istemiştir.

‘Bazı organları hasta olan bir insanın vücudu nasıl zayıf ve güçsüz düşerse; düşmanlıkların yaygınlaştığı, birlik ruhunun kaybolduğu toplumlar da öyle güçsüzleşirler. Bu da düşmanın işine yarar.

Bunun için bir toplumu yıkmak isteyenler önce, o toplumu meydana getiren fertler arasında ayrılık tohumları ekerek onları birbirine düşürürler. Birlik ve beraberliklerini bozarlar. Maddî ve manevî güçlerini kardeşlerine karşı kullanan ve düşmanlarını unutanlar kolayca başkalarına yem olurlar. Bu gerçek öteden beri bilindiği için, dünyaya hükmetmiş nice büyük devletler, düşmanları tarafından önce içeriden parçalanmış, sonra yıkılıp tarihten silinmişlerdir.

Elbette insani değerler konusu da tek bir kişi tarafından tesis edilemez. Herkesin birlikte çalışması gerekir. Değerli şeyler ancak insanların bir araya gelmesiyle elde edilebilir.

Benimle aynı duyguları paylaşan, Aynı kaygıları taşıyan, Aynı zorlukları sırtlanmaya hazır olan dava arkadaşlarım, Aynı sevda, aynı aşkla şu anda bir aradayız.

Bizi bir araya getiren sevda biriliği, gönül birliğidir,. Bana burada olma şerefini, onurunu verdiğiniz için teşekkür ediyor. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum..

KAHTAHABER.COM ailesine duam: "Cezâkellâhu hayran’’.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-25 09:15 tarihinde yayınlandı. 1633 Defa okundu.