Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi ile Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın “Okumak Geliştirmektir” adlı ortak projesi kapsamında Adıyamanlı yazarlar tecrübelerini gençlerle paylaştı.
Adıyamanlı Yazarlar Kahta'da  gençlerle buluştu

yazaAdıyamanlı yazarlar Suat Tekin ve Fahrettin Çelik, Kahta  Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya gelerek, eserleri hakkında bilgi verdi.

Yazar Çelik, nasıl yazmaya başladığını, yazmanın kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve gençlerin mutlaka içindeki cevherleri  çıkarmak için yazmaya başlamalarını önerdi. Çelik, yazmanın bir eylem olduğunu ve her  kelimenin altında içi  doldurulmayacak kadar duyguların yaşandığını dile getirdi.

Yazmış olduğu eserleriyle Türkiye’nin birçok ilinde fuarlara katılan yazar Suat Tekin, bu defa ise gençlerin sorularını yanıtladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapmış oldukları ortak projelerle yazarlarla gençleri bir araya getirdiklerini belirten Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi; “Derneğimiz tarafından başlatmış olduğumuz projelerimizle önemli bir mesafeyi kat etmiş olduk. Geçmiş yıllarda başlattığımız projelerimiz gençler tarafından yoğun bir ilgi görmüştü. Bu ilgiden yola çıkarak okumanın ve eğitimin önemini gençlerimize aşılamış oluyoruz."dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’e, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayhan Tekin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek ve  Kahta Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut, etkinliğe katılan Adıyamanlı yazarlara teşekkür etti.

Gençlerin yazar Suat Tekin’e merak ettikleri soruları sormalarından sonra kitap imza etkinliği ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-03 16:40 tarihinde yayınlandı. 3760 Defa okundu.