Almanya'nın Hamburg kentinde yaşayan Sabine Brigitte pankau ve eşi Thomas 1992 den beri Nemrut'ta gelmek istediklerini söylediler.
ALMAN AİLENİN OTUZ YILLIK HASRETİ " NEMRUT"

Almanya'nın Hamburg kentinde yaşayan Sabine Brigitte pankau ve eşi Thomas 1992 den beri Nemrut'ta gelmek istediklerini iş ve Ortadoğu daki durum nedeniyle bir türlü gelemediklerini , emekli olduktan sonra başta kommagene olmak üzere Güneydoğu ve Doğu Anadolu için uzun bir tatil planladıklarını söyleyen Sabine Brigitte pankau " iki gündür yılların içimizdeki özlemi olan Nemrut'ta olmaktan çok mutluyuz.. Bütün araçları kullanarak Kommagene nin, Nemrut'tun muhakkak görülmesi gerektiğini Avrupa ya ve ulaşabildiğimiz bütün kesimlere duyuracağız.. gönüllü tanıtım elçisi gibi.. yöre halkının son derece sempatik.

Misafirperligi  bizi daha da kommagene ye bağladı.. Dünya insanları kesinlikle buraya gelmelidir..ve gelecekler.." şeklinde mutluluklarını belirtti.. Thomas da" gezimize Gaziantep e direkt ucuşla geldik, kiraladığımız araçla beklemeden gezimize başladık.. Nemrut bizim hayalmizdi.. Çok mutluyuz" dedi..

Sabine " Gaziantep..Hatay, Mardin.. Diyarbakır..Van.. Doğubeyazıt.. Kars.. Erzurum..Sivas ve Kapadokya yi gezi programımıza aldık..

Nemrut bizi çekti.. Türkiye yi ve insanlarını çok sevdik.." dedi

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-07-08 10:24 tarihinde yayınlandı. 4400 Defa okundu.