Nemrut Dağına gelen KAS Alman CDU Partisi Temsilcisi Walter Glos Nemut’a bu son gelişimiz olmayacak dedi.
Alman Heyet  Nemrut'a Hayran Kaldı

ADIYAMAN (AA)-İSMAİL KAYA- UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki güneşin en  güzel doğup  battığı  Nemrut Dağına gelen KAS Alman CDU Partisi Temsilcisi Walter Glos Nemut’a bu son gelişimiz  olmayacak  dedi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, 2 bin 150 metre  yüksekliğinde bulunan, üzerinde  devasa  tanrı heykellerin bulunduğu  Nemrut Dağına ziyaretçiler  gelmeye  başladı.

AK Parti  Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak’ın daveti üzerine  Adıyaman’a  gelen ve Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Kahta  Kaymakamı  Saadettin Doğan ile beraber  Nemrut Dağına çıkan   KAS Alman CDU Partisi Temsilcisi Walter Glos ve beraberindeki  heyet  güneşin batışını  izledi.

Burada  gazetecilere  açıklama  yapan AK Parti  Adıyaman Milletvekili Muhammed  Fatih Toprak, KAS Alman CDU Partisi Temsilcisi Walter Glos ve beraberindeki  heyetle  beraber  Adıyaman’ın tüm tarihi  güzel yerlerini  ziyaret  ettiklerini  en son olarak Nemrut dağına çıktıklarını  ve  bu heyetin Nemrut  hakkında çok önemli  projeler  hazırladıklarını  söyledi.

Toprak,  Almanya’nın Türkiye  ile ilgili  seyahat uyarısını  kaldırmaları için çağrıda  bulundu. 

KAS Alman CDU Partisi Temsilcisi Walter Glos ise  yaptığı  açıklamada, buraya  gelmeden  önce bu kadar  güzellikler ile  karşılaşacaklarına  tahmin edemediklerini  ifade  ederek şunları  söyledi:

‘’ Biz  Adıyaman’dan Nemrut dağına  gelene  kadar  bir  sürü  tarihi  yerleri  görme  fırsatını  yakaladık. Bu güne kadar  buraya  gelmemiş  kişilere de buranın ne kadar  güzel olduğunu  ve mutlaka  buraya  gelinmesi  gerektiğini  anlatacağız. Bu bizim son gelişimiz  olmayacak ve burada  uluslararası  organizasyonlar  ile bir  mülteci  programı başlatmayı  düşünüyoruz.’’

Nemrut  zirvesinde  buluşan  yüzlerce  kişi nefeslerini tutarak  güneşin batışını  izledi, anı  ölümsüzleştirmek için  bolca  fotoğraf çekti.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-07-11 13:12 tarihinde yayınlandı. 4616 Defa okundu.