Kahta’da Antiochos Çiğköfte ilk şubesini açarak, Türkiye’deki çiğköfte zincirlerine bir yenisi daha ekledi.
Antiochos  Kahta’da Mekan Açtı

Kahta’da Anticos Çiğköfte ilk şubesini açarak, Türkiye’deki çiğköfte zincirlerine bir yenisi daha ekledi.

Merkezi Kahta’da bulunan Türkiye geneli 4. ve Kahta’da ilk şubesini açan Anticos Çiğköfte Türkiye’deki çiğköfte zincirlerine bir yenisi daha eklemiş oldu. Kahta’da Karşıyaka Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde açılan Anticos Çiğköfte şubesinin açılış törenine Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Tahsin Çatan, S.S. Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan, Anticos Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Nezif Çatan, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni Kuranı Kerim ve ardından duaların okunmasıyla başladı. Daha sonra Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve gelen konukların kurdele kesmesiyle Anticos Çiğköfte şubesinin açılış yapıldı. Açılış töreninden sonra bir konuşma yapan Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “İlk başta Kahta’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Malumunuz bu sektör Türkiye genelinde yaygın ve tutulan bir sektör. Temenni ediyorum ki yeni şubelerin de eklenmesiyle ve Türkiye geneline yayılmasıyla Kahta ekonomisine katkı sağlayacaklardır. Tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anticos Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Nezif Çatan ise, tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Kahta’da ilk şubemizi açtık. Türkiye genelinde ise dördüncü şubemiz oldu. Türkiye genelinde yeni şubeler açarak, Kahta’da üretilen çiğköftemizi tüm Türkiye’ye tanıtarak Kahta ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Tekrardan katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra tüm konuklara ve vatandaşlara çiğköfte ikramında bulunuldu. Daha sonra Kahta’da üretilen ve Kahta’ya ait bir marka olması sebebiyle Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya çalışan personele eşlik ederek, vatandaşlara çiğköfte ikramında bulundu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-18 09:55 tarihinde yayınlandı. 5138 Defa okundu.