Adıyaman eğitim camiasının önde gelen isimlerinden olan Yazar Ali Bozkurt’un dokuzuncu kitabı olan “Faklı Dünyalar” isimli romanı Kayıhan Yayınları arasında çıktı.
Bozkurt’tan  “Farklı Dünyalar” Romanı

YAZAR ALİ BOZKURT’UN SON KİTABI “FARKLI DÜNYALAR” ROMANI ÇIKTI

Adıyaman eğitim camiasının önde gelen isimlerinden olan Yazar Ali Bozkurt’un dokuzuncu kitabı olan “Faklı Dünyalar” isimli romanı Kayıhan Yayınları arasında çıktı.

Meçhul bir arkadaşa atfen yazılmış olan roman, “Şu anda bu satırları kim okuyorsa meçhul arkadaşım odur” cümlesiyle başlıyor ve bir nevi romanı okuyan her okuru özel bir kişilik haline getiriyor.

Romanda her ne kadar olayların geçtiği tarih somut olarak belirtilmese de 70’li yılların siyasal, ekonomik ve toplumsal olaylarını gözlemlemek mümkün.

Farklı Dünyalar, dört lise son sınıf kız öğrencisinin başlarından geçen ve sinemadan edebiyata, sanattan siyasete, dostluktan ihanete kadar hayatın her alanına dair düşüncelerini konu ediniyor.

Çocuk doktoru olmak isteyen Işık, sosyolog olmak isteyen Uğur, yazar olmak isteyen Derya ve Sezin ismindeki dört arkadaşın hem öğretmenleriyle, hem aileleriyle, hem de kendi aralarında yaptığı tartışmalar ideal bir aile yapısı ve toplumun nasıl olması gerektiğiyle ilgili çok önemli ipuçları veriyor.

Yazar Ali Bozkurt “Farklı Dünyalar” isimli romanında, roman kahramanlarının ağzından hem gençlere, hem ailelere, hem siyasetçilere, hem iş adamlarına hem de toplumun bütün kesimlerine nasıl davranmaları ve sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda neler yapmaları konusunda çok ciddi önerilerde bulunuyor ve bunu sinemadan, edebiyattan ve bizatihi roman kahramanlarının başından geçen olaylarla anlatıyor.

Bazı filmler vardır önce tek başınıza izler, sonra keşke çocuklarla birlikte izleseydim dersiniz, bazı yerler vardır önce tek başınıza gider, sonra keşke çocuklarla birlikte gelseydim dersiniz, bazı kitaplar vardır okuduktan sonra, keşke bunu arkadaşlarım da okusaydı dersiniz. İşte yazar Ali Bozkurt’un kitapları da bu minvaldedir; okuduktan sonra onların herkes tarafından okunması gerektiğine dair bir duyguya kapılırsınız.

Yazar Ali Bozkurt’un bütün hayat tecrübesini, bilgi ile birikimini aktardığı ve baştan sona hayatın her alanına ilişkin öğretilerle dolu olan “Farklı Dünyalar” isimli romanı, aynı zamanda temiz edebiyat nasıl yapılırın da önemli örneklerinden.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-29 11:30 tarihinde yayınlandı. 2467 Defa okundu.