Nemrut Dağını ziyaret eden Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ve beraberindeki heyet Güneşin Doğuşuna hayran kaldı.
Büyükelçi Nemrut'a Hayran Kaldı

Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağını ziyaret eden Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ve beraberindeki heyet Güneşin Doğuşuna hayran kaldı.

Bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak ,Türkiye ve Ukrayna arasındaki iş ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla Şanlıurfa'ya gelen Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Valiliği ziyaretinin ardından Adıyaman sınırları içerisinde yer alan tarihi Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı gezdikten sonra Dünyanın 8. Harikası olan Nemrut Dağı’nın zirvesinde güneşin doğuşunu izledi.

Büyükelçi ve beraberindeki heyete Nemrut dağı milli parklar görevlisi  Bilal Mente Nemrut Dağı hakkında bilgiler verdi.

Nemrut Dağı'na hayran kalan büyükelçi, "Buraya gelmeden önce Nemrut Dağı'nı basit bir şey biliyordum oysa dünyanın en güzel yeri. Herkesin gelip görmesi gerektiğini düşünüyorum. Dünyanın en sırrı saklı kalan Nemrut Dağı Kralı I. Antiochos'un mezar odasını çok merak ediyorum. Bizlere burada en güzel şekilde konuk eden Adıyaman Turizm il müdürlüğüne ve Nemrut Dağı Milli Parklar görevlisi Bilal Mente’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-04 12:14 tarihinde yayınlandı. 2065 Defa okundu.