Eğitimci- yazar Aziz Darıcı'nın ilk kitabı “İyilik Ve Kötülüğün Kıskacında Gençlik” çok kıa sürede okucuları ile buluşacak.
Darıcı'nın ilk kitabı çıkıyor

Kahta’da eğitimci olarak tanıdığımız, sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev üstlenen, Özgün İrade Dergisi’nde, Haberduruş haber sitesinde toplumsal ve sosyal olaylarla ilgili birçok yazısı yayınlanan, gençlerle verdiği değer ile tanınan Aziz Darıcı; tamamladığı ilk kitap çalışmasını siz değerli okurların istifadesine sunmaktadır.

Yayınlanacak olan kitabın başlığını“İyilik Ve Kötülüğün  Kıskacında Gençlik” olarak seçen Aziz Darıcı; kendi ifadesiyle “Toplumun değerlerle buluşmasında, iyiliğin ve adaletin yeniden inşasında çok ehemmiyet verdiği gençler üzerinden her kesime sesleniyoruz. Genç neslin kötülüğün kıskancından kurtarmak ve iyiliğin merkezine doğru yönlendirmek için toplumsal bir bilincin oluşması, İslam’ın ön gördüğü değer merkezli bir yaşantının benimsenmesi, kendi sorunlarıyla yüzleşecek cesareti kendi öz benliğinde hisseden tüm kesimleri “kendi sorumluluk alanlarına” davet çağrısı yaptı.

Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıktığı ifade eden, insanların dini yaşantısındaki çözülmelere dikkat çeken, gençlerin Müslüman bir kimlik kazanmasındaki engelleri konuşan; gençlerin özgüvenlerini, özgünlüklerini, çeşitliliklerini, özgürlük hayallerini, adalet taleplerini, sorumluluk alanlarını dile getiren ve daha birçok konuya temas eden bir kitap çalışması var karşımızda. Kendi ifadesiyle; “ İğneyi kendimize batırmayı unutmadık. Lakin batırdıkça canımızın ne kadar acıdığını gördük. O kadar çok sorun var ki… Bizi en acıtan tarafı bu sorunların derinliğiyle beraber; bu sorunlarımızın katlanarak devam etmesidir. İste burada gençliğin hayata anlamlı katkısı ve iyilikten yana taraf takınmasının önemi otaya çıkmaktadır” diye belirtti.

Bizimle paylaştığı, kitapla ilgili bölümlerde göreceğimiz bir ifadesinde  “İnsanoğlu son yüzyılda yeryüzündeki serüveninin en yakıcı ve yıkıcı devresini yaşamaktadır. Kadir ve kıymetin kalmadığı, bilinmediği bir çağın mensuplarıyız. "Modern" adı verilen çağ, birçok şeyi ifsat etmektedir. Kavramsal, düşünsel, kültürel birçok değeri tarumar etmiştir. Günümüz insanı maddi anlamda çağ atlamasına rağmen, insanoğlu "evrensel insanlık krizi" yaşamaktadır. Bu krizin derinleşmesini sağlayan asıl güçte gençliğin kendisinden kaynaklanmaktadır. O yüzden İslam coğrafyasındaki durağanlığımızın sebebi; gençliğin dinamizmini hakka-hakikate-iyiliğe doğru çeviremediğimizden kaynaklanmaktadır. Kötülüğün kıskancında olan Gençlik; iyiliğin merkezinden uzaklaştıkça kendi fıtrat kimliğinden uzaklaşmaktadır. Bunun sonucunda akıl-irade-vicdan yeryüzünü inşa edecek asil gücü kendinde bulamamaktadır.

Hayatın kendisinde anlam bulduğu, güç bulduğu, ivme kazandığı,  yeryüzünün kalbine daha çok iyilik taşındığı gençlik için yeniden “Gençlik” dememiz gerekmektedir. Kendi sorunlarımızla yüzleşmemiz, gençliğin enerjisiyle soru ve sorunlarımızı cevaplamamız gerekmektedir. Aşk ve umut kıvılcımlarını gördüğümüzde, hak ve özgürlük şarkıları dilimizde mırıldandığında; işte o zaman İslam’ın gençliğine merhaba demenin zamanı gelmiştir. Selam sana  Ey Gençlik!”kitabın içeriğiyle ilgili bilgi bir pasaj  paylaştı.

Kendini Kahta’nın bir parçası hisseden eğitimci ve yazar Aziz Darıcı’ya yeni kitabının hayırlı olmasını diliyoruz. Okumayı seven, kitaba değer verenleri önümüzdeki hafta raflarda yerini alacak kitabı tavsiye ediyoruz. Eğitimci ve yazar Aziz Darıcı’ya yeni kitabının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.  Yeni çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-08-14 14:02 tarihinde yayınlandı. 4052 Defa okundu.