''Medeniyetlerin beşiği Mezopotamya ya , Barışın Sembolü, Mezopotamya nın Tacı Nemrut'tan başlıyoruz " Rahul Aggarwal..
Dünya Mirası Nemrut'ta İngilizlerden İlgi

İngiltere'nin en tanınmış uluslar arası VIP turları organize eden seyahat acentesinin başında olan tur operatörü  Rahul Aggarwal 19 kişilik bir inceleme/araştırma grubu ile " Ancient origins of Turkey '(Türkiye'nin Eski kökenleri) programı ile Nemrut'ta adeta çıkarma yaptı..

Dünyaca ünlü tarihçi, arkeolog, araştırmacı, yazar grubu ile Nemrut'ta gelen Rahul Aggarwal yaptığı açıklamada" Mezopotamya medeniyetler beşiği, tarihin başlangıcı, bugünkü teknolojiye ulaşmamızın ilk basamağı ve temel taşıdır. Uygar insan buralara gelecektir gelmelidir. Amacımız dünyanın değişik ülkelerinden buralara insanların gelmesini sağlamaktır.  Yıllardır buralara yanı yukarı Mezopotamya ya münferit VIP turlar yapıyoruz. Bunu genişletmek daha fazla insanın gelmesini sağlamak için bu geniş kapsamlı ve konunun uzmanlarından oluşan geziyi düzenledik, bu gezi sonunda ABD den Austuralya ya kadar tanıtım yapacağız..' dedi

Mezopotamya nın Tacı Nemrut'tan başlıyoruz, Kutsal, efsanevi Fırat ve Dicle havzasında yer alan, Göbekli Tepe, Karahan Tepe gibi tarihin başlangıcı olan tarihe yön veren yerleri programa aldık " dedi..

Önümüzdeki yıldan itibaren Adıyaman dan, Nemrut'tan başlayarak 10-15 günlük VIP turlar düzenleyeceğiz.. insanlar Nemruttu, Fırat ı, Dicle yi ve tarihin başlangıcı olan bu coğrafyaya akın edecektir. diye ekledi..

Origins of Turkey programına David C.Baker, Micki pistorius gibi dünya çapında tanınan isimler yer alıyor.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-10-13 10:24 tarihinde yayınlandı. 3219 Defa okundu.