Kahta Gençlik Merkezi Öğrendiklerimi Uyguluyorum Projesi Okur Yazar buluşması etkinliği düzenledi.
Gençler Yazarla  Buluşması

Kahta Gençlik Merkezi  Öğrendiklerimi Uyguluyorum Projesi Okur Yazar buluşması etkinliği düzenledi.

Kahta Gençlik Merkezi şark odasında düzenlenen programa Yazar Suat Tekin'in konuşmacı olarak katıldı. Program Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Nebi Bulut'un selamlama konuşmaları ile başladı.

Bulut, "Öğrendiklerimi Uyguluyorum Projesi Okur Yazar buluşması etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Suat beyin davetimizi kırmayıp aramızda olmazı bizi ayrıca memnun etti. Okur yazar buluşmalarımız hız kesmeden devam edecektir." dedi.

Program  gönüllülerinden Burcu Özdemir ve Gözde'nin şiir okumalarından sonra Suat Tekin'in konuşmasıyla devam etti.

Tekin, "Okumadan uzak sanal ve süslü bir hayatın içinde günde iki saatten fazla vaktimizi sanal alemlere, yine iki saatten fazla vaktimizi televizyona ayırıyoruz. Bizler sinemadan da uzak durmayıp bir yandan da okuma alışkanlığımızı da dengelediğimiz takdirde okuma oranımızdaki düşüşü ortadan kaldırabiliriz." dedi.

Program Suat Tekin'in çıkan son kitabı "İhanet" üzerine katılımcılar ve Tekin'in karşılıklı soru ve cevap şeklinde devam etti.

Kitapta hangi karakterin sizi daha çok yansıttığı sorusu üzerine Tekin, "Aslında kitap özellikle günlük hayatımızda yaşadığımız olaylara benzerlik göstermektedir. Kitabı okuyanların çoğunda olduğu gibi bende gazeteci Ayhan karakterinin beni yansıttığını düşünüyorum." dedi.

Kitabı yazarken bu alanda özgün olmak için nelere dikkat ettiniz sorusu üzerine Tekin,"Özgün olmak için aynı alanda yazılmış birçok eseri okumak durumumda kalıyor yazar. Bende bu alanda yazılmış yüzden fazla yerli yabancı eser okudum." dedi.

Program Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından Tekin'e hediye takdimi, toplu fotoğraf çekimi ve katılımcılara çiğköfte ikramı ile son buldu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-14 15:32 tarihinde yayınlandı. 2612 Defa okundu.