Aslen Kahtalı olan Adıyaman'da ikamet edip lise son öğrencisi olan genç yazar Hasret Akdoğan'ın kitabı çıktı.
Hasret Akdoğan'ın İntihaşk Kitabı Çıktı

Genç yazar Hasret Akdoğan bize kendisini şöyle anlattı:

Ben Hasret Akdoğan. Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdum . Adıyaman merkezde yaşıyorum lise son sınıf öğrencisiyim. Spor, müzik ve yazmak benim için bir tutku ve yaşam biçimi haline gelmiş durumda. Hadeflerim arasında tanınmış bir yazar olmanın yanı sıra iyi bir üniversite kazanmak da var. İdealim hiçbir şeyi imkânsız görmemek diyebilirim.

Ortaokul dönemimde birçok yarışmaya katılıp çoğundan birincilikle ayrıldım. Yazmış olduğum kompozisyon ve şiirler beğeniler aldıkça yazma hevesim artmaya başlamıştı. Liseye geçince bir yıl kadar hiçbir şey karalamadım. Hatta yazmak aklıma bile gelmemişti diyebilirim.

Fakat pandemi başlangıcıyla beraber bilgisayar almak zorunda kaldığımızda yazma fikri aklıma çok fazla gelmeye başlamıştı.

Bilgisayarıma öncelikle kitaplarımı yazmış olduğum uygulamayı indirdim. Bir süre yazdım ve yazdıklarımı okudum. Yazdıklarımı benden sonra annem okumaya başladı. Yazdıklarımı çok beğenip yazmaya devam etmem gerektiği konusunda bana çokça destek verdi.

Günlerce hatta aylarca yazdım ve nihayet yazmaya başladığım ilk kitabı bitirdim. Birçok yayınevine başvuru yapıp reddedildim. Zaman zamam motivasyonum düştü fakat bu beni pes ettirmeye yetmedi.

Daha çok ısrar ettim ve ilk kitabımın yanı sıra internet üzerinden bir kitap daha yazmaya başladım. Yazdıklarım okunmuyor olsa bile bir şekilde kendi kendime teselli verip yazmayı sürdürdüm.

Sonraları kendi yayınevimle tanıştım. Olabildiğince benimle ilgilenip destek oldular. İlk kitabımı basıma verdikten sonra ister istemez içimde bir kaygı oluşmuştu. Sebebi ise kimsenin beni desteklemeyip kötü yönden yargılayacak olmalarıydı.

Fakat beklediğim gibi olmadı. Kitabım satışa çıktığında son derece beğeni ve tebrik aldı. Motivasyonum yerine geldikten sonra özgüvenim de bir kat daha artmış oldu.

Kitabımı satışa çıktıktan birkaç gün sonra bir dergiden röportaj teklifi aldım. Herkes için belki küçük bir başarıdır bu. Ama benim için son derece gurur verici bir durum.

 

Kitabıma ismini nasıl vermiş olduğuma gelirsek aslında pek de afili bir hikâyesi olmadığını söyleyebilirim. Kitap yazmaya karar verdiğim dönemde çalma listemde çalan bir şarkı ve sözleri ilgi çekici gelmişti. Dönüp çalma listeme baktığımda şarkının ismi dikkatimi çekmişti ve "bu şarkı neden kitabımın adı olmasın ki" diye düşünüp kitabımın ismini o şarkının adı yaptım.

Kitap yazma serüvenim bu şekilde başladı ve devam ediyor. Şu an basılmış olan bir kitabım var. Neredeyse yazmayı bitirdiğim başka bir kitabı da internet üzerinden yayınlıyorum.

Basılan kitabımın devamı olan bir başka kitap da bu sene içerisinde raflardaki yerini alacak. Herkese ve hepinize teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum...

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-03 12:33 tarihinde yayınlandı. 2457 Defa okundu.