Kahta ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümünü dolaysıyla tören düzenlendi.
Kahta'da 19 Mayıs Kutlaması

ADIYAMAN (AA)- Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıl dönümünü dolaysıyla tören düzenlendi.

 

İlçe Gençlik Hizmetleri  ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut ve personelinin hazır bulunduğu törende, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek tarafından kaymakamlık binası bahçesinde ki  Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

Salgın dolayısıyla tedbirlerin alındığı, sosyal mesafe kurallarına  uyulduğu tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Kahta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Müdürü Mustafa Çiçek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Gençlik Haftasını 101. yıl coşkusunu bu yıl sosyal medya üzerinden çeşitli etkinlikler yaparak gerçekleştirdiklerini, bu etkinlikler  kapsamında  tüm ülkede bugün saat 19.19'da halkın balkon ve  pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı okuyacaklarını söyledi.

 Çiçek, tüm Kahtalı vatandaşları saat 19.19'da şanlı Türk Bayrağımızla birlikte balkonlarda  İstiklal Marşı'mızı okumaya davet etti

Kahta Gençlik Merkezi  personeli ilçe merkezinde  vatandaşa  bayrak dağıttı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-19 12:45 tarihinde yayınlandı. 4024 Defa okundu.