Kahta İlçesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında İlçe Halk Eğitim Bünyesinde verilen kurslarda hazırlanan eserlerin sergisi düzenlenen programla açılışı yapıldı.
Kahta’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Açılışa, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbeahim Halil Tunçmen, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, İlçe Emniyet Müdürü Oray Yeniay, Belediye başkan yardımcısı Yavuz Turan, Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, Kahta Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Şevket Erşahin, ve çok sayıda kurum amirin katıldı.

Sergi açılışında Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ve beraberindeki heyet resim sergisini inceleyerek  Kahta Halk Eğitim Merkezi müdürü Fahri Doğan'dan bilgi aldı.

Açlış konuşmasını yapan Kahta Halk Eğitim Merkezi müdürü Fahri Doğan, açılışı yapılan sergide resim,  hediyelik eşya, ahşap boyama, takı tasarım, moda tasarım, ev tekstili, boncuk işleme, mis sabun, dikiş-nakış, trikotaj, ebru sanatı, çanta yapımı, çeyiz ürünleri, dekoratif ev aksesuarları, yatak odası tekstili gibi kursların ürünleri katılımcıların beğenisine sunulduğunu söyledi.

 

Doğan, eğitim faaliyeti yapma ve eğitim faaliyetinin yapılmasını sağlama gibi iki ana görevi bulunan bu halk eğitim merkezlerinin toplumda katılımcı, paylaşımcı bir demokrasi kültürünün yerleşmesi için bireyi hakları ve sorumlulukları konusunda güçlendirecek programlar sunmak gibi birçok görevinin olduğunu belirtti.

 

Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi olduğunu kaydeden Doğan, ''Hayat Boyu Öğrenmede Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri Beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş, çağdaş normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren, demokratik eğitim kurumlarıdır. Halk Eğitim merkezlerinde 7 den 77 ye her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir’. dedi.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-06-04 14:51 tarihinde yayınlandı. 3780 Defa okundu.