Kahta Gençlik Merkezinde gönüllü olarak faaliyet gösteren gönüllü gençler işitme engelliler için ‘’Gülümsemeye engel yok’’ projesini hayata geçirdi.
Kahtalı bu gençler büyük alkış hakkediyor

Üniversite öğrencisi  olan gençler, vakit  buldukça küçük öğrencilere faydalı olmak için çaba gösteriyorlar. Bazen köy okullarını  ziyaret ederek, çevre düzenlemesi yapıyor, bazen kütüphanesi  olmayan okul için kitap toplayarak kütüphane oluşturuyorlar. Gençlerin bu sefer ki adresleri işitme engellileri ziyaret ederek onları mutlu etmek için işaret dili ile şarkı söylediler, fıkra anlattılar, palyaço kıyafeti giyerek onlarla oynadılar. 

Adını ‘’Gülümsemeye engel yok’’ koydukları proje ile  bir çok öğrencinin yüzünü güldürdüklerini  belirten dört  gencin adresi bu sefer Mevlana İlkokulunda ki işitme engeliler sınıfı  idi. Yedi kişilik sınıfta öğrencileri okula ve eğitime daha çok motive etmek bunu yaparken eğlendirmek olduğunu  söyleyen gençler bu gibi  faaliyetlere  devam edeceklerini kaydettiler.

Proje sorumlusu Ayşe Dokumacı, işaret dili  eğitmeni  olduğunu, belirterek şunları söyledi:

‘’Bu  hafta işitme  engelliler haftası olduğu için ‘’Gülümsemeye engel yok’’ projesini hayata geçirmek istedik. Projemiz bir gençlik çalışanı, üç gençlik gönüllüsünden oluşmaktadır. Dört  kişi ile  çok şeyler yapabiliriz   düşüncesiyle başladık ve kısa  sürede  çok güzel  faaliyetlere  imza attık. ‘’

Ekibin palyaço’su  olan Hasan Sivil Güzel Sanatlar  bölümü üçüncü sınıf  öğrencisi olduğunu, okul ve dersten kalan tüm zamanını bu gibi   gönüllü  faaliyetler  ile geçirdiğini, bugün işitme  engelli sınıfta  eğitim gören öğrencileri  ziyaret ederek onları mutlu etmek için çabaladıklarını ve onların yüzünde  gülümseme gördüklerini  kendilerinin de  çok mutlu olduğunu kaydetti.

Okul Müdürü Mustafa Karataş ise, okullarını  ziyaret ederek işitme engelliler sınıfında etkinlik  düzenleyen gençlere, okulu, öğrenci ve veliler adına   çok teşekkür  ettiğini söyledi.

Öğrenciler, kendilerini  ziyaret eden büyüklerine teşekkür ettiler.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-10-07 22:06 tarihinde yayınlandı. 3618 Defa okundu.