Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi, bir eTwinning projesine ortak olarak ilçenin tanıtımına katkıda bulundu.
Kahtalı öğrencilerden örnek çalışma

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi, bir eTwinning projesine ortak olarak ilçenin tanıtımına katkıda bulundu. Projeye Türkiye dışında Almanya, Romanya, Azerbaycan gibi ülkelerden de ortak okullar katıldı.

"Değerlerimi, Tarihimi ve Kültürümü Fotoğraflarımla Öğreniyorum" adlı eTwinning proje kapsamında Türkiye dışında Almanya, Romanya, Azerbaycan gibi ülkelerden de ortak okullar yer aldı.

Proje kapsamında çekilen fotoğraflar öncelikle okulda sergilendi. Pandemi şartları da göz önünde bulundurularak ayrıca bir de sanal sergi oluşturuldu ve çekilen fotoğraflar takipçilere ulaştırıldı.

Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmet Yılmaz'ın danışmanlığında bir grup öğrenci "Değerlerimi, Tarihimi ve Kültürümü Fotoğraflarımla Öğreniyorum" projesine ortak olarak farklı şehirlerden ve ülkelerden 13 okulun öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte çalışma imkanı buldu. 

Proje danışman öğretmeni İsmet Yılmaz, "Okul olarak bizim ilk eTwinning projemizdi. Ben de öğrencilerim de çok heyecanlıydık. Proje boyunca öğrencilerimle beraber birçok çalışma yaptık. Birçok etkinlik yaptık. Pandemi sürecini çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Öğrencilerle çok farklı uygulamalar öğrendik." diye konuştu.

Projeyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa Işık, "Okulumuzun da ortak olduğu proje kapsamında bir grup öğrencimiz Danışman Öğretmen İsmet Yılmaz rehberliğinde çok güzel çalışmalara imza attılar. Yapmış oldukları tarihi ve doğal gezilerle ayrıca birden çok başlıkta kültürel tanıtımlarıyla ilçemizin tanıtılmasına katkıda bulundular. Aynı zamanda böyle bir süreçte öğrencilerimiz de zamanlarını faydalı geçirmiş oldu. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dilerim." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen ise, projenin yürütülmesinde özverili çalışmalarından dolayı okul müdürü Mustafa Işık’a, proje danışmanı İsmet Yılmaz’a, okul idaresine ve öğrencilere teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-04-07 14:25 tarihinde yayınlandı. 4638 Defa okundu.