Kahta sınırlarında bulunan Nemrut Dağı için düzenlenecek Uluslararası Nemrut Festivali Adıyaman'da düzenlenen toplantı ile başladı. Fakat toplantıda ne Kahta Kaymakamı nede Kahta Belediye başkanı vardı.
Kahta'sız  Festival Hazırlıklar Başladı

Adıyaman Valiliği öncülüğünde, Adıyaman Belediye Başkanlığı ile Adıyaman Üniversitesi’nin destek vererek düzenlenecek Uluslararası Nemrut Festivali ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Nemrut Dağı, Karakuş Tümülüsü, Arsemia, Eski Kahta Kalesi ve Cendere  Köprüsü  gibi  tarihi  yerleri  sınırlarında barındıran Kahta  ilçesi  Kaymakamı,  Belediye  Başkanı ve STK'lar  toplantıda yoktu. Kamuoyu  toplantıya  neden  bunların çağrılmadığını  soruyor?

Temmuz veya Eylül ayında yapılması düşünülen Festivalle ilgili yol haritasını belirlemek amacıyla Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Hilton Otelde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Bedir Deveci, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman'daki otel sahipleri, turizm sektörü temsilcileri, Tur Operatörleri ile Seyahat Acentelerinin yetkilileri katıldı. Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapılan toplantıda, yapılacak olan festivalin coşkulu ve renkli geçmesi için Festival Tertip Komitesinin Kurulması ve kurumlar arası görev dağılımı görüşülerek, yol haritası belirlendi.  

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-02-18 15:45 tarihinde yayınlandı. 6405 Defa okundu.