Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesinin başlatmış olduğu “Okumak Güzeldir” projesi gençlerden yoğun ilgi görüyor.
Kitap Sevgisi Aşılanıyor

Cemevinde yer alan kütüphanedeki kitaplardan faydalanan gençler kitapları okuma fırsatını ediyorlar.

Projenin her geçen gün ilgi görmesinden sonra Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesinin gençlere yönelik başlatmış olduğu çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Kütüphanelerinde yer alan kitaplardan faydalanan öğrenci sayısında her geçen gün artış yaşandığını belirten Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi; projelerinin önemine vurgu yaparak; “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte başlatmış olduğunuz “Okumak Güzeldir” adlı proje gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Projemiz kapsamında öğrenciler ve gençler yoğun bir şekilde kütüphanemizi ziyaret ediyorlar. Cemevimizin bulunduğu mahallede yaşayan öğrencilerde akşamları kütüphanemizi ziyaret ediyorlar. Genel olarak 14-30 yaş arasındaki öğrenciler ve gençler kütüphanemizi ziyaret etmekteler. Çoğu zaman velilerimizde çocuklarıyla birlikte kitap okumak üzere kütüphanemizi ziyaret ediyorlar. İlimizde yer alan kamu kurum yetkilileri, eğitimcilerimiz ve velilerimizde kütüphanemizi ziyaret edip, kitaplarımızdan faydalanabilirler. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla ilimize çok önemli bir kütüphaneyi kazandırmış olduk. Böylelikle Adıyaman’a geniş kapsamlı bir kütüphane ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Projemiz Ağustos ayında bitiyor olmasına rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın logolarımızı hiçbir zaman indirmeyeceğiz. Projemizin hayat bulması için bizlere destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı’na minnettarız. “Okuma seferberliği” adı altında hayata geçirdiğimiz projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’e teşekkür ederiz” dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-18 11:40 tarihinde yayınlandı. 3208 Defa okundu.