Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ”NESL-İ ŞAHANE” projesi kapsamında Prof. Dr. Nurullah Genç Adıyaman’a geliyor.
Nurullah Genç Adıyaman’a Geliyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Adıyaman Belediyesi ve Hayathanem desteklenen projesi olan ”Nesl-İ Şahane” projesi için Prof. Dr. Nurullah Genç Adıyaman’a geliyor. 

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ”NESL-İ ŞAHANE” program 10 Eylül  Cuma günü Saat 20.00’da Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç konferans salonunda düzenlenecek sohbete tüm Adıyamanlılar davetlidir. 

 

Nesl-i Şahane Projenin amaçlı Milli manevi değerlere bağlı, akıl ve beden sağlığı yerinde gençlerin yetişmesine katkı sunmak adına gönüllülük müessesi olan Yeşilay'ımızı daha etkin hale getirmek ve bu uğurda yerelde kötülüğü meydana gelmeden engelleyerek toplumsal hayatımızın, toplumun en küçük ama en temel yapı taşı olan aile yapımızın daha sağlam ve sağlıklı bir şekilde temel değer ve duygularımızla kaliteli hale dönüşmesine, nesiller eliyle yarınlara taşınmasına vesile olmak, değişen dünyada klasikleşmiş bağımlılık türleri yanında giderek daha zararlı olma eğilimi gösteren yeni ve güncel bağımlılık alanlarının tehdidi altında olan çocuklarımızın, gençlerimizin ve ebeveynlerimizin bu vicdan hareketine geniş ölçüde katılımını sağlayarak kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olmak, ulaştığımız ulaşacağımız gençler ve ailelerini bağımlılık ve bağımlılığa yol açan nedenler konusunda bilinçlendirmek, Onlar için oluşturacağımız ortam ve aktivitelere katılmalarını sağlayarak kişisel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri, kaliteli arkadaşlıklar edinebilecekleri, böylece sosyal hayatta ben de varım diyebilecekleri güven dolu ortamlar oluşturmak amaçlanmıştır.

Nurullah Genç Kimdir?

Şair ve yazar. 9 Eylül 1960, Dikili / Horasan /Erzurum doğumlu. Aşağıtahir Hoca İlkokulu (1971), Horasan Ortaokulu (1975), Erzurum İmam-Hatip Lisesi (1979), Atatürk Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi (1983) mezunu. Ertesi yıl aynı fakülteye asistan olarak girdi. Yüksek lisans tezi: “Motivasyonun Önemi ve Genel Olarak Motivasyon Teorileri” (1986). 1987’de yüksek lisansını, 1990 yılında doktora çalışmalarını tamamladı. 1984’ten itibaren görev yaptığı Atatürk Üniversitesi İİBF’de doçentliğe ve profesörlüğe yükseldi.

2003 yılında Kocaeli Üniversitesine geçti. Bu üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı başkanı olarak görevine devam etti. Uzun yıllar  işletme yönetimi kapsamında pek çok kobiye ve büyük firmaya danışmanlık yapan ve eğitimler gerçekleştiren Genç, proje uygulama ve stratejik planlama alanlarında da hizmet verdi.

“Saat” başlıklı ilk şiiri 1980’de Nesil dergisinde çıktı. Diğer ürünlerini Yaşar Garip Koyuncu müstearını da kullanarak Aylık Dergi, Türk Edebiyatı, Kardelen, Güldeste, Kırağı, Palandöken, Mina, Gurbet, Hüner, Bu Meydan, Martı, Kalem ve Onur, İkindi Yazıları, Karçiçeği, Dolunay, Düşçınarı vd. dergilerde yayımladı. Tutkular Keder Oldu isimli romanı ile 1987 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Roman Teşvik Ödülünü; 1990 yılında Türkiye Diyanet Vakfının açmış olduğu Uluslararası Na’t-ı Şerif Yarışmasında Yağmur adlı şiiri ile “Büyük Ödül”ü kazandı. 1996 yılında Gençlik dergisi tarafından “Yılın Şairi” seçildi. 1998 yılında Tuzla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Gül Şiirleri Armağanında “Büyük Ödül”ü aldı. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetince Kültür Hizmet Ödülüyle ödüllendirildi. Hüznün Lâlesidir Dünya isimli eseriyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1999 “Yılının Şairi” seçildi. Türkiye Yazarlar Birliği, ESAM, Eğitimciler Birliği Sendikası üyesidir.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-07 09:39 tarihinde yayınlandı. 4734 Defa okundu.