İlçemiz öğretmenlerince hazırlanan “Şarkılar Bizi Söyler, Bizde Şarkıları Söyleriz” adlı Türk Müziği korosu düzenlendi.
Öğretmenler Korosundan Türk Müziği Korusu

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün "Şarkılar Bizi Söyler Bizde Şarkıları Söyleriz" projesi kapsamında Kahta'da görev yapan öğretmenlerimizin oluşturduğu koro ekibi yoğun istek üzerine 2. Kez sahneye çıktı.

Müzik Öğretmeni Kadir Hanbay'ın şefliğinde hazırlanan öğretmenlerimiz, Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen koroda çalışmalarını sergiledi.

Kahta Kaymakamlığı, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan koro dinletisi dinleyicilerden büyük beğeni aldı.

Öğretmenlerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla müzik ve farklı branşlardaki öğretmenlerin koro ekibi oluşturduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, 

"Öğretmen arkadaşlarımızın sahnede sergiledikleri konseri dinlemek bizi mutlu etti. Farklı branşlardaki öğretmen arkadaşlarımız farklı enstrümanlar çaldılar ve türküler söylediler. Arkadaşlarımız bu güzel gecenin yaşatılması için hummalı bir çalışma içerisinde ailelerinden ayırdıkları zamanlarda büyük emek gösterdiler. Programın hazırlanmasında ve düzenlenmesinde emeği geçen Kahta Kaymakamımız Sayın Selami Korkutata’ya,  Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Fahri Doğan’a ve Şef Öğretmenimiz Kadir Hanbay ile öğretmenlerimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-01-19 10:04 tarihinde yayınlandı. 3300 Defa okundu.