Eğitimci Yazar Nurullah Genç, Kahta ilçesinde İlim Yayma Cemiyeti Kahta şubesinin bünyesinde hizmet veren Biruni Kitap Kahve’de düzenlenen söyleşide kitapseverler ile bir araya geldi.
Şair Yazar  Nurullah Genç okuyucuları ile buluştu

Şair ve yazar Nurullah Genç, " Ülkemiz için güzel günler umut ediyorum. Onun için 2053 ve  2071 hedeflerini çok önemsiyorum dedi.

Şair ve yazar Nurullah Genç, Yazar Genç Türkiye gündemiyle ilgili söyleşide yaptığı açıklamada ise, “Ülkemiz için güzel günler umut ediyorum. Onun için 2053 ve  2071 hedeflerini çok önemsiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Eğitimci Yazar Nurullah Genç, Kahta ilçesinde İlim Yayma Cemiyeti Kahta şubesinin bünyesinde hizmet veren Biruni Kitap Kahve’de düzenlenen söyleşide kitapseverler ile bir araya geldi.

 

Programın selamlama ve açılış konuşmasını yapan,  Biruni Kitap Kahve’nin açılmasının amacına değinen Eğitimci Ziya Tepe, Kitaba ulaşamayanlara, kitabı ulaştırdıklarını belirterek, “kitap kahvede medeniyetimize ve kültürümüze ait eserleri okuyup tahlil ediyoruz” dedi.

 

Gerçekleşen söyleşide konuşan Eğitimci Yazar Nurullah Genç, kitap kahvenin ismine atıfta bulunarak tarihe damga vurmuş fakat günümüzde değeri bilinmeyen Biruni, İbni Sina vb. değerlerimizin farkına varıp bunları yeni nesillere anlatmanın önemli olduğunu belirtti.

Eğitimci Yazar Genç, “Her birimiz, kitap okumaktan uzak birini bu gibi yerlere inanın toplumda eğitimsiz ve kitap okumayan bir nesil kalmaz‘’

 

Müslümanların yapması gerekenin, insanlığa rol model olup işini en güzel şekilde yapmanın birinci öncelliği olması gerektiğine dikkat çeken Yazar Genç, “Hangi işi yapıyorsak o işte en iyi olmalıyız. En büyük sorunumuzun bu olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz için güzel günler umut ediyorum. Onun için 2053 ve  2071 hedeflerini çok önemsiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Genç, konferansın ardından kitaplarını imzaladı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-13 15:47 tarihinde yayınlandı. 3904 Defa okundu.