Yahya Kemal İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin beraber geleneksel hale getirdikleri “Şiir Pınarı” etkinliğinin 2.si düzenlendi.
Yahya Kemal İlkokulundan “Şiir Pınarı” Etkinliği

Öğrenci  ve velilerin yoğun katılımı ile program Kahta Kültür Merkezi konferans salonunda yapıldı. Programın yapımında okulun rehberlik servisi öğretmenleri ve 4. Sınıf ğretmenleri  görev aldı. Program ilçede ilkokul düzeyinde yapılan ilk program olma özelliği taşıyor.

Okul Rehber Öğretmeni Osman Duran: Program ilçede Şiir ve Koro olarak ilkokul düzeyinde ilk defa okulumuzca yapılmıştır. Bu sene ikincisi düzenlemekten mutluluk duyduk. Programımızın amacı öğrencilerimizin özgüvenlerini, arkadaşlarıyla işbirliklerini ve sanata olan ilgilerini artırmaktır. Bu programı yaparak amacımıza ulaştığımızı gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz. Öğrencilerimize aynı zaman da Yahya Kemal İlkokulundan  mezun olurken hatıraların da güzel bir anı olsun istedik. Öğrencilerden ve velilerden aldığımız yorumlara baktığımızda bunu da başardığımızı görmek bizi mutlu etmiştir. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Okul Rehber Öğretmeni Hatice İŞBAR: Amacımız; öğrencilerimize istediklerinde birçok şeyi başarabileceklerini gösterip hayatlarında unutamayacakları anılar oluşturmaktı. Emek verildiğinde, sabırla ilerledikçe ne kadar güzel şeylerin ortaya çıkabileceğini yaparak yaşayarak öğrenmiş oldular. Küçük kalpleriyle göstermiş oldukları bu özveri için öğrencilerimize ve çalışmalara destek olan öğretmen arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Okul Müdürü Ali YILDIZ: Arkadaşlar projelerinden bahsettiklerinde ilkokul öğrencilerinin bu işin altında kalkıp kalkamayacağı soru işaretleri vardı. İdare olarak arkadaşların yanında olduklarını ve işin üstesinden geleceklerini her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Program ile birlikte yüreği ve inancı olan herkesin başarabileceğini gördük. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ederim.''ifadelerini kullandı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-05-30 17:36 tarihinde yayınlandı. 806 Defa okundu.