Eğitimci Yazar Ali Bozkurt’un onuncu kitabı olan Allah İnancı ve Esmaü’l-Hüsna isimli çalışması Kayıhan Yayınları arasından çıktı.
Yazar Ali Bozkurt’un Yeni Kitabı Çıktı

Eğitimci Yazar Ali Bozkurt’un onuncu kitabı olan Allah İnancı ve Esmaü’l-Hüsna isimli çalışması Kayıhan Yayınları arasından çıktı.

Allah İnancı ve Esmaü’l-Hüsna isimli kitap anlattığı konular itibarıyla her evde bulunması gereken temel eserlerden biridir. Mü’min olmanın ilk şartı; Allah’ın zatında, sıfatlarında, fiillerinde eşi, benzeri ve ortağı bulunmadığına iman etmek olduğu için bu konuları inceleyen bir kitap elbette önemlidir.

Bu kitapta Allah’ın varlığı kevni, ilmi ve akli delillerle ispat edildikten sonra, Yüce Yaratıcının zatı, sıfatları, fiilleri ve isimleri hakkında gerekli bilgiler verilerek, onun doğru tanınmasına çalışılmıştır.

Her mü’min tarafından öğrenilmesi gereken en önemli bilgiler Allah’ın zatı, sıfatları ve Esma-i Hüsna’sı ile ilgili hususlardır. Bu zaviyeden bakıldığında Yüce Yaratıcıyı doğru bir şekilde tanıtarak O’na imanımızın tafsili ve tahkiki iman derecelerine ulaşmasını hedefleyen bir kitabın önemi daha çok  anlaşılacaktır.                                        

Ana hedefi, Allah’ı doğru tanımamıza katkı sağlamak olan bu kitapta İsm-i Azam gibi merak edilen konulara dair soruların cevabı da bulunmaktadır.

Kitapta Allah’ın 99 ismi’nin sözlük ve terim anlamları verildikten sonra bu isimlerin içinde geçtikleri ayetler çerçevesinde izahları yapılarak insanların her isimden hangi dersleri çıkarıp nasıl davranmaları gerektiğine de dikkat çekilmiştir.Sade ve anlaşılır bir dille yazılan kitap, Allah İnancı ve Esmaü’l-Hüsna konusuna ilgi duyan herkesin ve özellikle gençlerin istifade edebileceği bir eserdir.             

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-07-14 10:10 tarihinde yayınlandı. 4740 Defa okundu.