Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu öncülüğünde Adıyaman’da ilk kurulan Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti (İGC) bünyesinde ki gazetecilerle adından söz ettirmeye başladı.
Adıyaman İnternet Medya Cemiyeti  Kuruldu

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu öncülüğünde Adıyaman’da ilk kurulan Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti  (İGC) bünyesinde ki gazetecilerle adından söz ettirmeye başladı. 

Başkanlığını Mehmet Cihan Akbilek’in yaptığı Adıyaman İGC, bünyesinde önemli internet sitelerini barındırıyor. Genelinde yönetim kurulunun oluşumunu tamamlayan İGC, Adıyaman’da bir ilki gerçekleştirirken Türkiye’ye de örnek oldu. 

Yeni yapılanmadan dolayı internet gazetecilerini bir araya toplamak sosyal ve ekonomik durumlarını düzeltmek toplu hareket etmek için başlatılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İnternet gazetecileri de artık bir arada ve tek çatı altında birleşerek önemli bir görevi yerine getirmiş oldular. 

 Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, Konfederasyonun desteği ve Adıyaman’da güçlü bir kuruluş olan AGC Bünyesinde Adıyaman’da en çok takip edilen internet sitelerini barındırdıklarını belirterek, internet haberciliğinin de ne kadar önemli olduğunu kanıtlayacaklarını belirtti. 

Akbilek, haber sitelerinin yanı sıra internet ortamında da yayın yapan radyoların hakkını savunacaklarını belirterek Cemiyetin bünyesinde bulunan haber sitelerinin ve internet üzerinden yayın yapan Radyo sitelerinin isimlerini tek tek açıkladı;

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-26 21:54 tarihinde yayınlandı. 5222 Defa okundu.