Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, yaptığı yazılı açıklama ile siyasetçilerin düşmemesi gereken hataları sıraladı.
Başkan Dişkaya Siyasetçileri  Uyardı

İlimizde siyasilerimizi bitirecek ve göre göre siyasilerin düştüğü tuzaklar:

1-Yalaka yağcı ve ispiyonculara itibar edilmesi bunların yönlendirmesiyle hareket edilmesi siyasilerin sonunu getiren en büyük tuzaktır.

2-Bireysel endişelerle yakınlarını hak etmedikleri yerlere getirmek 

3-Yöneticilik kadrolarının görevlendirilmesinde kaliteye donanıma duruşa inanca bakmadan en cok sesi çıkanların sorumluluk mevkilerinde görevlendirilmesi.

4-Görevlendirilen kişilerin sadece kendi dertlerine düşüp inancını davasını doğrusunu unutup bulunduğu makamı kendi çıkarları istikametinde kullanması. Buna üst makamların da habersiz ya da umursamaz oluşu bitirir.

5-Siyaset kurumu herkesin derdini çözen değil de belli kesimin işini görür hale geldi mi bitiş hızlanır.

6-Teşkilat disiplinsizliği herkesi toptan bitirir.

7-Hele hele her birey sırf nefsinin istediği makama ulaşmak için aynı partideki arkadaşının ayağının altına sabunu koydu mu, iline yaptığı katkılarla verimli olup güç toplayanı kendine tehlike görüp ona acımasızca saldırılar toptan herkesi bitirir ve o il yerinde sayar üç beş kişi şahlanır gerisi yerlerde sürünür.

Siyasilerin büyümesi daha çok yükselmesinin reçetesi yukarıda sayılı maddelerdeki konulara dikkat edip titiz olmaktan geçer.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-21 08:36 tarihinde yayınlandı. 3561 Defa okundu.