Kahta Spor Başkanı Musa Yıldırım, basın mensuplarıyla düzenlediği basın açıklamasında kongre sürecinden, yeniden aday olup olamayacağı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Başkan Musa Yıldırım'dan Sıra dışı Açıklamalar

“KAHTA02SPOR ÜYESİ OLAN VEYA OLMAYAN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ TAKIMIMIZIN GELECEĞİ İLE İLGİLİ SÖZ HAKKINA SAHİPTİR” anlayışıyla basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

 

YÖNETİM KURULUMUZU HALKA AÇTIK

 

Her kesimi kapsayan yeni bir yönetimle bu görevi devraldık. Takımımızı çok kısa bir süre içerisinde önce BAL’a, sonra da profesyonel lige taşıdık. Kâhta tarihinde ilk defa bir futbol takımı BAL’dan profesyonel lige çıkıyor. Halkımızın takımı olan Kahta02Spor yönetim kurulumuzu yine halkımızla birlikte daha da genişletme ve güçlendirmek için karar aldık. İlerleyen günlerde olağanüstü genel kurul kararı ile yönetim kurulumuzda bir yenilik yapacağız.

 

BAŞKANLIK İÇİN 3-4 LİSTE İLE ADAYLARIN ÇIKMASINI İSTİYORUM

 

Artık 3.ligde oynayacak olan takımımız için başta Adıyaman olmak üzere tüm ilçelerimizin, tüm dinamiklerini kapsayan yeni bir yönetimle hak ettiği yere taşıma hedefi ile mücadele edeceğiz. Daha demokratik ve şeffaf olması için yeni bir yönetim ve yeni bir başkan için üç-dört liste ile kurula gitmeyi arzu ediyoruz. Kâhta02Spor Kulübü bir şahsın veya siyasi bir partinin takımı asla değildir. 10-15 gün içerisinde olağanüstü kurula gideceğiz ve takımımızı asla yalnız bırakmayacağız. Burada Musa Yıldırım’a ne görev verilir ise yapacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 

TAKIMI YALNIZ BIRAKMAYACAK, YİNE DESTEĞİMİZİ VERECEĞİZ

 

Yaklaşık 360 üyemiz bulunuyor. Şahsım hakkımda devam etme hususunda karar verilir ise devam ederim.  Bırakmamız gerekiyor ise de biz bu görevi yeni bir başkana bırakırız. Bu

 

takım bir şahsın takımı değildir, halkın takımıdır. Farklı bir sima ile farklı bir heyecanın oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Bu görevi bırakmamız bu takımı yalnız bırakacağımız anlamına gelmez. Yine aynı şekilde elimizden geldiği kadar takımımıza desteğimizi vereceğiz.

 

BU BAŞARI SADECE MUSA YILDIRIM’IN BAŞARISI DEĞİL, TÜM HALKIMIZIN BAŞARISIDIR

 

Bu takım benim veya sadece mevcut yönetim kurulumuzun takımı olmadığının bilinmesini istiyorum.  Bu başarı sadece Musa Yıldırım’ın da başarısı değildir. Biz bu bayrağı aldık ve en güzel şekilde mücadelemizi verdik.  Başarı bir şahıs üzerinden gitmemelidir. Bu başarı tüm halkımızın başarısıdır. Takımımız sahipsiz değildir, asla da sahipsiz kalmayacak. Daha güçlü bir yapı ile kulübümüz, hedeflerine ulaşma yolunda çalışmalarına devam edecektir. Memlekete hizmet noktasında değerli şahsiyetlerin olduğunu biliyoruz. Kâhta02Spor Kulübünün dünden daha güçlü bir ses çıkararak farklı hedef ve farklı vizyonlarla yoluna devam etmesi gerektiği kanaatindeyim.

 

KULÜBÜMÜZÜN İSTANBUL VE ANKARA BAŞTA OLMAK ÜZERE HEMŞERİLERİMİZİN YOĞUN YAŞADIĞI ŞEHİRLERDE TEMSİLCİLİKLERİN OLMASI GEREKİYOR

 

Kulübümüzün üyeleri, hazırlanan başkan ve yönetim kurulu üyelerini oylayacak. Birden fazla listenin olması bizim açımızdan daha iyi olur. Yeni yönetim kurulumuzun İstanbul ve Ankara başta olmak üzere hemşerilerimizin yoğun yaşadığı büyük şehirlerde mutlaka temsilciliklerinin olması gerektiğini düşünüyorum.

 

 

 

 

 

TAKIMIMIZIN BORCU YOK, YENİ GELEN BAŞKANA 2.5 MİLYON LİRA DESTEK VERECEĞİZ

 

Takımımızın şuan hiçbir borcu bulunmamaktadır. Biz yaptığımız yardımları da hibe olarak verdik. Takım kesinlikle bana da borçlu değildir. Yaklaşık 4 buçuk milyon lira bütçe harcandı. Şu anda 2 buçuk milyon lira bütçe ile takımı bırakacağız. Gençlerimize harcadıklarımızın üstünü çizdik. Yeni gelen başkanımıza da 2 buçuk milyon gibi bir destek vereceğiz.

 

İLDEN DESTEK ALMADIK

 

İlden herhangi bir destek almadık. Kurum bazında belediyemizin yaklaşık 300 bin lira desteği oldu. Üye ve iş adamlarımızdan yaklaşık 700 bin lira dışarıdan geldi.  Geri kalan kısım şahsım tarafından finanse edildi. Şuan kulübümüzün yaklaşık 2 buçuk milyon gibi bir bütçesi bulunmaktadır. Bundan sonra da yeni yardımlar ile de kulübümüzün daha iyi yerlere geleceği kanaatindeyim.

 

GÖNÜL İSTERDİ Kİ ADIYAMAN1954SPOR DA BİR ÜST LİGE ÇIKSIN AMA TFF KARARINA SAYGILIYIZ

 

TFF kararışına saygı duyuyoruz. Bu karardan herkes memnun olmayabilir. Bir Adıyamanlı olarak gönül arzu ederdi ki iki takımımız da bir üst lige çıksın. Adıyaman’ımızı en güzel bir şekilde temsil etsin. Bununla ilgili olarak basından öğrendiğim kadarıyla Adıyaman1954Spor’un girişimleri bulunuyor. İnşallah gönül ister Adıyaman1954Spor da 3. ligde olur. Yine kardeş iki takım olarak aynı ligde sporun ruhuna uygun ve centilmence mücadele etmeye devam ederiz.

 

 

 

 

 MAÇLARIN NEREDE OYNANACAĞINA TFF KARAR VERECEK

 

Sahamız, ilçemizi kaldıracak konumda değil. Bununla ilgili milletvekillerimiz ve yetkili kurumlarla görüşmelerimiz oldu. Çok kısa bir süre içerisinde ilçemize layık bir stadın kazandırılacağını düşünüyoruz. Biz şuan 3. lig için çalışmalarımıza başladık. TFF, sezon açıldığında maçlarımızı nerede oynayacağımız hususu ile ilgili gerekli bilgileri bizden talep etti. Öncelikli hedefimiz ilçemizde oynamak istediğimizi belirteceğiz. Tabi ki TFF’nin kararı ne yönde olur bilemem, Adıyaman merkezden oynanmasına karar verirse iç saha maçlarını orada oynamamız gerekecektir. Ama o heyecanın ilçemizde yaşanması taraftarıyız.

 

SPORA GÖNÜL VERMİŞ HERKESİ KÂHTA02SPOR’A DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUM

 

Son olarak bu kulüp büyük emeklerin neticesi ile bu seviyeye geldi. Kulübümüzün kapılarını ardına kadar halkımıza açtık. Kulübümüz, şahısların, zümrelerin ve siyasilerin kulübü değildir. Halkımızın tüm katmanlarını hatta merkez il ve ilçelerdeki tüm vatandaşlarımızı, tüm kanaat önderlerimizi, iş adamlarımızı kısaca spora gönül vermiş herkesi Kâhta02Spor’a destek vermeye davet ediyorum. 11.07.2020

 

Musa Yıldırım

Kâhta02Spor Kulübü

Yönetim Kurulu Başkanı

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-07-13 09:54 tarihinde yayınlandı. 5583 Defa okundu.