Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, görevde olduğu iki yılın hizmetlerini düzenlediği yerel ve ulusal medya mensupları ile düzenlediği basın toplantısıyla anlattı.
Başkan Turanlı İki Yılın Hizmetlerini Anlattı

Göreve geldikleri iki yıllık süre zarfında yapılan hizmetleri basın mensuplarına aktaran Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Belediye başkanlarının görevlerinden biri de halkla istişare etmek, halkın sesi ve kulağı olan basın mensuplarıyla bir araya gelip yaptığı hizmetleri kamuoyuna paylaşmaktır.” dedi.

Hizmette nasıl bir yönetim anlayışı sergilediklerine de dikkat çeken Başkan Turanlı, konuşmasında göreve geldikten sonra siyasi rozetini çıkartıp herkese eşit mesafede, ilçeye daha güzel hizmetler kazandırmak için çalıştığını söyledi.

Başkan Turanlı, “Yola çıkış amacımız halka hizmet ettir. Halka hizmet ederken de bir yerleri eleştirmek değil, bu bize yakışmaz ve zaman kaybından öte bir şey değildir. Belediye başkanları seçildiği gün itibarıyla siyasi parti rozetini bırakıp hizmet kimliğine bürünür. Biz de bunu kendimize ilke edindik. Kahta’mıza daha güzel hizmetler kazandırmak için daha etkin bir şekilde çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Elbette ki hizmet süremiz zarfında eksikliklerimiz, hatalarımız olmuştur. Hizmet ederken de hatalarımızı eksikliklerimizi en asgari seviyeye indirerek çalışmaya devam ediyoruz. Bizler bu yola çıkarken halkımıza verdiğimiz hizmet sözlerini ve projelerimizi yerine getirmenin azmi ile çalışıyoruz. Bugün yapmış olduğumuz hizmetleri, yapamadığımız hizmetleri ve gerekçelerini sizlerin aracılığı ile halkımızla paylaşacağız. İnşallah programdan sonra siz değerli basın mensuplarımızla yapmış olduğumuz hizmetleri, hayata geçirdiğimiz projeleri yerinde görmek üzere bir gezi programı hazırladık. Birlikte yapmış olduğumuz hizmetleri ve hayata geçirdiğimiz projeleri birlikte yerinde göreceğiz” diye konuştu.

2 yıllık faaliyetleri konu alan video gösteriminde konuşan Başkan Turanlı, Çözüm Merkezi’nin yenilenmesi, Kovid-19 ile mücadele, yolların yapımı, altyapı, içme suyu şebekesi, kilitli parke taşı çalışması, sathi kaplama, mezbahana revizyonu, haydaran suyunun alındığı yerde yenileme çalışmaları, Kanal Boyu (Mehmet Yavuz Parkı) Yürüyüş Yolu 1. etap projesi, Trafik Eğitim Parkı, Yavuz Selim Parkı, Hilal Parkı, süs havuzları, sosyal projeler, anne taksi projesi, gezici kütüphane projesi, otogar kavşağında hayata geçirilen yeni hizmet noktaları, sosyal kart projesi, hayvan barınağı projesi, çok amaçlı kapalı semt pazarı projesi, geri dönüşüm projesi, kültür turları projesi, 2 çevre yolu projesi, kapalı hayvan pazarı ve makine ikmal yeri ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Kahta Belediyesi olarak yer tahsisi alamadıkları için hayata geçiremedikleri projeleri ile ilgili bilgi veren Başkan Turanlı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Meydan Projesi için 1 No'lu Sağlık Ocağı yeri, Şehir Parkı projeleri için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yeri, Sebze ve Meyve Hali Projesi içi ise Karşıyaka Mahallesi’ndeki hazine arazisi, aynı şekilde Buğday Pazarı, Galericiler Sitesi ve içerisinde gasilhanenin yer alacağı Yeni Mezarlık Projeleri için talep ettiğimiz hazine arazilerinin tahsisi yapılmadı. Talep aşamasında devam eden projelerimiz ise HES projesi, Buğday Pazarı yeri, cep otogar projesi, şehir içi içme suyu şebeke hatlarının yenilenmesi ve atık su arıtma tesisi projeleridir." 

Toplantı sonrası Başkan Turanlı, gazetecilerle birlikte tamamlanan ve yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-04-06 00:19 tarihinde yayınlandı. 5359 Defa okundu.