AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat’ın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
Fırat’ın Gazeteciler Günü Mesajı

Milletvekili Fırat, mesajında, demokratik yaşamın temel unsurlarından biri olan basının, ifade ve düşünceyi açıklama özgürlüğü açısından modern toplumların vazgeçilmez aracı olduğunu kaydetti.

Kendimizi ifade etmede ve yapılan tüm çalışmaları, yatırım ve hizmetleri topluma aktarmada önemli bir unsur olduğuna dikkati çeken Fırat, şunları ifade etti:

 "Basın ve gazetecilik, toplumu yönlendiren, bilgilendiren, haberdar eden, tarihe tanıklık eden ve geliştiren bir rehberdir. Dil, din, aile, kültür, siyaset, ekonomi, ahlak vb. alanlarda toplumu etkiler ve eğitir. Bu bakımdan basın, bir açık üniversitedir, sürekli eğitim sağlar, toplumu ihya eder. Sorumluluğu çok büyüktür. Bu sebeple, toplumun değer yargılarını göz önünde bulundurarak, basın özgürlüğünün getirdiği hak ve sorumlulukların ve etik kuralların bilincinde hareket ederek, milletimizin birlik ve beraberliğini tesis edecek, vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin yanında yer alıp, güçlü bir basını ortaya koymanın gayreti ve inancı içinde olunmalıdır." 

Milletvekili Fırat, böylesi fedakar bir mesleği icra eden tüm gazetecilerin gecesini gündüzüne katarak, toplumun en doğru haberi alması noktasında her türlü gayreti sarf ettiklerini vurgulayarak, "Bizde tüm basın mensuplarının daha önce olduğu gibi, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Bu vesileyle, tarafsız olup, kişisel hak ve özgürlükleri ihlal etmeyerek, toplumu doğru bilgilerle haberdar eden ve aydınlatan, başta Adıyaman ilimizdeki gazeteci kardeşlerim olmak üzere, ülkemizdeki tüm gazeteci kardeşlerimin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum."dedi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-09 14:07 tarihinde yayınlandı. 4017 Defa okundu.