Kommagene Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haci Bozkurt, İstanbul'da ki Adıyaman tanıtım günlerine götürülmeyen gazeteciler için basın açıklaması yaptı.
Gazetecileri Tanıtım Günlerine Götürmediler

Açıklamada  şu ifadelere  yer  verildi:

İstanbul’da düzenlenecek olan ikinci Adıyaman Tanıtım Günleri için Adıyaman ve ilçelerinden İstanbul’a götürülecek olan 10 gazetecinin ulaşımı adeta fiyasko ile sonuçlandı.                 

Adıyaman Valisi,  İl ve İlçe  Belediye  Başkanları, İl ve  İlçe  AK Parti  Başkanları ve  onlarca iş adamı  Kahta, Gölbaşı, Besni, Samsat, Gerger, Çelikhan, Tut ve Sincik Kaymakamları Adıyaman ve ilçelerini tanıtımında çoğu ajans  muhabiri olan  10 gazeteciyi İstanbul’a gönderemedi.

Sahip oldukları büyük imkanlara rağmen Adıyaman’dan İstanbul’a birkaç  gazeteci götüremeyen Adıyaman ve ilçelerinin bürokratları ve siyasetçilerinin Adıyaman’ı nasıl tanıtacaklarını da düşünemiyorum.

Ve gelelim gazetecilerin fiyasko ile sonuçlanan İstanbul’daki organizasyona götürme hikayesine.

Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin geçen ay Adıyaman’a gelerek gazetecilerle bir toplantı düzenledi.

Toplantıda tanıtım günlerini takip edecek olan gazetecilerin ulaşım ve konaklama konusu da ele alındı.

Sevinçtekin, Gazeteciler Cemiyetlerinden 3’er kişiyi kendileri misafir edeceklerini il merkezi ve ilçelerde görev yapıp gelmek isteyen diğer gazetecilerin ise valilikçe, belediye başkanları ve kaymakamlıkların yardımcı olmaları için görüşeceklerini söyledi.

Federasyon yetkilileri birkaç gün önce Adıyaman’dan İstanbul’a 25 gazetecinin Adıyaman belediyesi ve Adıyaman valiliği tarafından ulaşımın sağlanacağı, İstanbul’daki konaklamayı da kendilerinin finanse edecekleri gazetecilere iletildi.

Gün yaklaşınca Adıyaman Valiliğinden aranan gazetecilere belediye otobüsü ile İstanbul’a gönderilecekleri söylendi.

Ertesi gün belediye otobüsü ile yolculuğu hazır kıta bekleyen gazetecilere ikinci bir telefon geldi. Gelen telefon konuşmasında otobüs ile yolculuğun yorucu olduğu bu nedenle Gaziantep ilinde uçakla gönderecekleri belirtilerek görüşleri alındı.

Gazeteciler uygunluğu teyit ederek Antep’ gidiş-geliş ve diğer masrafları da kendilerinin karşılayacaklarını belerttiler.

Bitmedi

Arkasından yine telefon ve yine üzücü söylemler geldi. Bu defa Uçakta yer olmadığı, gitmek isteyen gazetecilere sadece  otobüs bilet ücreti  verecekleri belirtildi.

Finale doğru yaklaşınca,

Dünden beri telefonlar da kesildi.

Yarın Tanıtım günleri Yenikapı’da başlayacak.

Gazetecilerin valizleri hazır kapı önünde bekliyor. Bir  kaç arkadaşımız  kendi  imkanları ile  oraya  gitti.

100 binlerin harcanacağı böyle dev kağıtüstü bir organizasyonda birkaç gazetecinin ulaşımı  sağlayacak  cesareti bulamayan siyasetçilere, bürokratlara, iş insanlarına ve konuyla ilgili herkese söyleyecek tek lafım var.

Bu yaptığınız  hepinizin alnında kara  leke  olarak kalacaktır.

Böyle önemli bir tanıtım gününde bu işin mutfağı olan gazetecilerin olmayışının önemini yorumlarınıza bırakıyorum.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-11-21 13:49 tarihinde yayınlandı. 3814 Defa okundu.