Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonuna bağlı 9 ilin cemiyet başkanları, bölgesel ve basının sorunlarını Adıyaman’da masaya yatıracak.
Güneydoğu Gazetecileri Adıyaman’da Toplanıyor

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu’na  gazeteciler, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya’nın ev sahipliğinde Adıyaman’da  düzenlenecek 2 günlük toplantıda mesleki sorunların masaya yatıracak. GGF üyeleri Adıyaman’ın tarihi mekanların gezecek, yöneticiler ve sivil toplum kuruluş temsilcilerini ziyaret edecek.

Toplantıya Mardin. Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak ve Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin  katılacağı toplantı da Adıyaman’ın temel sorunlarını ev sahibi Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya tarafından anlatılacağı belirtildi.

AGC Başkanı Zeki Dişkaya yaptığı açıklamada, son dönemde Türkiye’de gündeme oturan Kürt Sorunu Çözüm demeçlerine dikkat çekerek “Ülke genelinde hassasiyetle izliyoruz. Yani zamanında Güneydoğu’ya yatırım yapılmadı dense anlarım, halk ekonomik olarak sıkıntıda dense anlarım, kültürel yönden yatırım yapılmadı dense anlarım. Yollar yapılmadı, hizmet gitmedi, elektriğin yeni gittiği köyler var dense anlarım. Durup dururken, yeniden ülke gündemine oturan çözüm süreci ile neyin hedeflendiğine dikkat etmek gerekir.” dedi

Cuma günü Adıyaman’da GGF Başkanı Mehmet Çelik’in Başkanlığında toplanacak olan GGF Yönetimi, yerel basının sorunları, dijital medyadaki gelişmeler ve uyum, bölgede gazetecilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarının masaya yatıracağı ifade edildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-09-24 08:14 tarihinde yayınlandı. 3416 Defa okundu.