Kızılay Haftası dolayısıyla, Türk Kızılay Kahta Şubesi yönetim kurulu üyeleri basına ziyarette bulunarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kızılay Haftası Dolayısıyla Kahta Haber'e  Ziyaret

Kahta Kızılay şubesi 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan  Kızılay Haftası kapsamında Anadolu Ajans  ve  Kahta Haber  ofisini  ziyaret etti.

Ziyarette  açıklamada bulunan Kızılay Kahta Şube  Başkan Yardımcısı Mustafa Çiçek, Türk Kızılay'ın tüm illerde eş zamanlı olarak şube ve temsilcilikleri binlerce  fazla gönüllüsü aracılığıyla haftanın anlam ve önemini anlatan etkinlikler düzenlediklerini  söyledi.

Çiçek, Türk Kızılay'ın kurulduğu 1868 yılından bu yana ayrım gözetmeksizin her alanda mağdur insanların yanında olduklarını kaydederek  "Kızılay, toplumsal dayanışma ve sosyal refahı arttırmak, muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevleri alnının akıyla şeffaf bir şekilde yürütmektedir" ifadeleri kullandı.

2021 gönüllülük yılında Kızılay Haftası'nın ana teması ise 'gönüllülük' esası üzerine yapıldığının altını çizen Çiçek, yapacakları  faaliyetleri her alanda anlatarak kendilerini tanıtacaklarını, amaçlarının daha çok  gönüllü kazanım olduğununum  dikkatini çekti.

Ziyaretlerinden ötürü Türk Kızılay Kahta Şubesine teşekkür  eden Kahta Haber imtiyaz  sahibi  ve AA  Kahta Temsilcisi  İsmail Kaya, kendilerinin de onur duyarak  üyesi olduğu Türk Kızılay Kahta Şubesinin çok güzel çalışmalara imza  atacağından şüphesi  olmadığını söyledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-11-01 15:08 tarihinde yayınlandı. 3299 Defa okundu.