Demirören Medya Grubu, Vatan Gazetesi'nin yayın hayatına son veriyor. Gazete yarın son kez okuyucularla buluşacak.
Vatan Gazetesi Kapanacak

2011 yılında Demirören Medya Grubu'na satılan Vatan Gazetesi kapanıyor. Vatan, yarın son kez okuyucuyla buluşacak. Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Yuvacan çalışanlara "Bugün son baskıyı yapıyoruz" dedi.

7 YIL ÖNCE SATIN ALINMIŞTI

2002 yılında Doğan Medya Holding bünyesinde kurulan Vatan Gazetesi, 2011 yılında Milliyet Gazetesiile birlikte Demirören Medya Grubu'na satılmıştı. Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı, Vatan Gazetesi'nin kapanacağını çalışanlara şöyle duyurdu:

MİLLİYET'İN HAFTA SONU EKİ OLARAK ÇIKARILACAK

"Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Grubumuzun yeniden yapılandırma çalışmalarına istinaden 16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan Gazetesi 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla artık Milliyet Gazetesi'nin hafta sonu eki olarak okuyucusuyla buluşacaktır. Vatan'ın e–gazete uygulaması da devam edecek olup isteyen okuyucular bu mecradan da gazetelerine ulaşabileceklerdir. Gazetevatan.com ise dijital ortamda yayınını sürdürecektir. Kurulduğu günden bugüne kadar özgün çizgisi ile özellikle genç okuyucuların ilgisini çekmeyi başaran Vatan Gazetesi'nin dijital uygulamalarının genç kuşağın bu mecralardaki favorilerinden biri olmayı sürdüreceğine eminiz. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-10-31 23:18 tarihinde yayınlandı. 2110 Defa okundu.