ABD mallarını boykot edelim haberimizde yer alan Henkel Firmasından Kahta Haber'e açıklama geldi. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz.
Alman Markasından Kahta Haber'e Açıklama

Halkla ilişkiler çalışmalarını yürüttüğümüz, Genel Merkezi Almanya’da bulunan Henkel ile ilgili yayınladığınız haber üzerine sizinle iletişime geçiyoruz. Aşağıda firmamızın yaptığı açıklamayı paylaşmaktayız. Haberinizde kendisi ile birlikte markalarını da Amerikan menşeli olarak duyurduğunuz Henkel firması, Almanya’nın en güçlü kuruluşlarından biridir ve tüm markaları da kendisi gibi tamamen Alman’dır. Henkel, Türkiye’de üretim yapan ve yatırımları bulunan bir %100 Alman şirketidir. Bu nedenle yayınladığınız haberin içerisinden firmamızın ve markalarının adlarının kaldırılmasını rica ederiz.

 

Haber linki:

https://www.kahtahaber.com/ekonomi-3/amerikan-menseli-urunler-neler-4345

Sayın Yetkili,

 

Yayınınızda yer alan haberde Henkel’in Amerikan kuruluşu olduğu şeklinde kullanılan ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Henkel, 1876 yılında Fritz Henkel tarafından Almanya'nın Aachen kentinde kurulmuştur ve bir Alman şirketi olarak binlerce çalışanı ile global anlamda bugün dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir. Yapıştırıcı Teknolojileri, Güzellik ve Bakım, Çamaşır ve Ev Bakım iş birimlerinde birçok markaya sahip olan Henkel, Türkiye’yi önemli bir pazar olarak görmekte ve 1963 yılında Gebze’de açtığı ilk fabrikadan bu yana ülkemize önemli yatırımlar gerçekleştirmeyi sürdürmektedir.

 

Söz konusu haberde adı geçen, Amerikan menşeli olduğu iddia edilen ve boykot çağrısı yapılan Clin, Diadermine, Fa, Persil, Perwoll, Schwarzkopf, Syoss, Blendax, Pril ve Dixi gibi, Türk insanının yıllardır vazgeçemediği markaların her biri de tamamen güçlü Alman kuruluşu Henkel’in imzasını taşıyan önemli markalardır. Bu bağlamda, yayınınızda yer alan ilgili haberden şirketimiz adının ve markalarının kaldırılması hususunu, tüm yasal haklarımız saklı kalmak kaydı ile önemle bildiririz.

 

Söz konusu haberde iddia edildiği gibi Henkel’in bir Amerikan markası olmadığını bir kez daha önemle hatırlatır, Türkiye’ye yatırımları ile katkıda bulunan uzun vadeli bir yatırımcı konumundaki kuruluşumuzun bundan sonra da marka, ürün ve yatırımlarıyla Türk halkının yanında olacağını saygılarımızla belirtmek isteriz. 

 

Türk Henkel Kimya San. Ve Tic. A.Ş.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-27 09:03 tarihinde yayınlandı. 3962 Defa okundu.